Hint metal grubunun garip performansı

Hint metal grubunun garip performansı
Hint metal grubunun garip performansı
Hindistan'da bir müzik grubu yöresel bir ezgiden metal türünde bir şarkı yapınca bir anda tüm dikkatleri üstüne topladı. Dinlemesi bir hayli güç olan ve amatör bir klip çekilen şarkıyı sonuna kadar dinleyebilmek gerçekten çok zor!

RADİKAL - Hint müziğinde pek fazla örneği olmayan metal müziğe merak salmış birkaç gencin oluşturduğu grubun performansı görenleri hayretler içersinde bırakıyor. Dinlemesi çok zor olan bu şarkı aslında Hint kültüründe Kerala’da yapılan “Pulikali” adlı bir yöresel dansın müziğinden esinlenerek yapılmış. 200 yıldır vücutlarını kaplan kürküne benzeyen motiflerle süsleyen insanların dans ederek sergiledikleri bir ritüel olan Pulikali’nin metal müzik versiyonu ise tahammül sınırlarını zorlayacak düzeyde. Şarkıya henüz sonuna kadar dayanabilen çok az kişi çıktı.

Pulikali festivalinden bir görüntü:


  ETİKETLER:

  Müzik

  http://www.radikal.com.tr/127179412717943

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şahane - user723776

  Muhteşem olmuş, daha ne olsun!

  BEN DİNLEDİM - B. KURT

  Kafa seksenler, çok eğlenceli, kılık kıyafet olsun, kareografi olsun, çok başarılı.

  Haber başlıkları - New User

  "Bu klibi sonuna kadar kimse izleyemiyor" nedir sevgili radikal. Şimdi ben de "hadi ordan, bak sonuna kadar nasıl izliyorum gör!" mü demem gerekiyor. Kusura bakmayın ama tamamen çakallık temelli bir başlık bu.