İkiz kardeşler aynı gün baba oldu

İkiz kardeşler aynı gün baba oldu
İkiz kardeşler aynı gün baba oldu
İngiltere'de ikiz erkek kardeşler, aynı gün baba oldular. Aynı hastanede, aynı doğum havuzunda yaşanan doğumu, aynı kadın doğumcu gerçekleştirdi.

RADİKAL - Jeromme ve Jarrell Spence İngiltere’nin Wolverhampton şehrinde yaşıyorlar. 21 yaşındaki bu iki genç adam aylar önce aldıkları haber karşısında çok şaşırdılar. İkisinin de kız arkadaşına 26 Kasım’da doğum yapacakları söylenmişti.

Bebeklerin sadece %5’inin beklenen günde dünyaya geldiğini düşünürsek tüm gerçekleşen tesadüflere rağmen Jeromme ve Jarrell Spance’in aynı günde baba olma ihtimali çok düşüktü. Mirror gazetesi, bu olasılığın 150 binde 1 olduğunu yazdı.

Ancak hafta sonu ikisinin kız arkadaşı da doğum sancıları çekmeye başladı. Genç adamlar Wolverhampton's New Cross Hastanesine birbirini takip eden saatler içinde gittiler. Jeromme'un partneri 19 yaşındaki Tegan Compton oğulları Cameron’u dünyaya getirdi. 3.82 kg olan Cameron pazartesi sabahı saat 02.04’te doğdu.

Bu sefer doğum havuzu Jarrell Spence’in Tegan Compton gibi 19 yaşında olan kız arkadaşı Francesca Ashe için hazırlandı. Ashe 3.48 kg olan Cassen’i 04.34’te dünyaya getirdi.
Mirror gazetesine konuşan kadın doğumcu Barbara Kapoor bu tesadüfün aile için çok güzel olduğunu belirtti ve ekledi. “ Daha önce böyle bir şeyin gerçekleştiğini duymamıştım. Gerçekten inanılmaz.”

Şaşkın olan Jeromme Spence, Mirror’a "İki doğum için aynı günün verildiğini biliyorduk ancak aynı gün gerçekleşebileceğini beklemiyorduk. İlk önce ben ve Tegan geldik, birkaç saat sonra küçük Cameron aramıza katıldı. Sonra doğum havuzu yıkandı, temizlendi ve Jarell ve Francesca geldiler. Annem benimleydi, Tegan doğum yaptığında torununu görmeye gitti birkaç saat sonra da ikinci bir torunu oldu. Aynı gün baba olmamız inanılmaz” dedi. Jarrell ise ailelerinin iki çifti de desteklemesinin kolaylaştığını söyledi.

Başka ikizlerin hikâyeleri

Essentialbaby.com, İngiltere’deki başka ikiz kardelerle ilgili ilginç olayları derledi.

* İkiz kız kardeşler Aimee ve Ashlee Nelson oğullarını aynı gün aynı hastanede 2 saat arayla doğurdular. İki bebeğin beklenen doğum günleri arasında yaklaşık 1 hafta vardı.

* İkiz kız kardeşler Diane ve Darlene Nettemeier tek yumurta ikizi olan Craig ve Mark Sanders ile tanıştılar. Çiftler evlendi, şimdi ise çiftlerden biri tek yumurta ikizi olan çocuklarını bekliyor.

* İkiz Jim Lewis ve Jim Springer farklı aileler tarafından evlat edindi. İki aile de ikizlere James adını verdi. İkizlerin ikisi de Linda isminde kadınlarla evlendiler sonra boşanıp Betty isminde kadınlarla evlendiler. İkisinin de oğulları oldu. İkizler bir oğullarının adını James Alan diğerinin adını James Allan koydular.

* Stephen ve LeAnn Beloyan 10 yıldan uzun bir süredir çocuk sahibi olmaya çalışıyorlardı. 2005 yılında LeAnn iki takım tek yumurta ikizleri doğurdu. Doktorlar bunun gerçekleşme ihtimalinin 25 milyonda bir olduğunu vurguladılar.

* Şubat 2014’te ikizler Heather Richardson ve Sarah Fidler aynı saatler içinde farklı hastanelerde doğum yaptılar. Sarah Fidler "Gerçekten aynı zamanda doğuma girebileceğimizi düşünmemiştim. Çünkü benim kasılmalarım tam Heather kızını doğurduğunda, 01.20’de başladı. Bense Austin’i 14.55’te dünyaya getirdim” dedi.

Çeviri: Öykü Çetin / Radikal


  ETİKETLER:

  İngiltere

  ,

  haber

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  genç

  ,

  hafta sonu