İnşaat işçilerinden küçük kıza duygulandıran mesaj

İnşaat işçilerinden küçük kıza duygulandıran mesaj
İnşaat işçilerinden küçük kıza duygulandıran mesaj
Amerika, St. Louis'deki çocuk hastanesinde kanser tedavisi gören 2,5 yaşındaki Vivian için dışardaki dünya ile olan iletişimi odasının camından karşıdaki inşaatta çalışan işçilere el sallamaktan ibaretti. Ta ki o iki adam Vivian için çok özel bir şey yapıp bu basit selamlaşmanın anlamını değiştirene kadar...

RADİKAL - 2,5 yaşındaki Vivian lösemi hastası. St.Louis’de tedavi gördüğü hastanede mümkün olduğunca az kişiyle görüştürülerek kemoterapi tedavisi görüyor. Odasının dışındaki inşaatı izlemek ise Vivian’ın dışarıdaki dünya ile iletişimini sağlayan yegane şey.

Vivian’ın annesi Ginger Keith her sabah uyanıp dışardaki inşaatta çalışanlara el sallamanın kendileri için bir ritüel haline geldiğini söylemiş. ‘Her sabah uyanır ve onlara el sallarız. Ta ki birisi bizi görüp bize geri el sallayana kadar.’ Diye eklemiş.

Vivian ve annesi bir sabah uyandıklarında işçilere el sallamak için camın önüne geçtiklerinde bu defa işçilerin onlara el salladıklarını değil, bir yeri işaret ettiklerini görmüşler. Oraya baktıklarındaysa Vivian için yazdıkları, 'Çabuk iyileş!' yazan bu güzel not ile karşılaşmışlar;

Daha sonra KSDK’nın iletişime geçtiği işçilerden bir tanesi kendi çocuklarını düşündüğünü ve hayatın çok kıymetli olduğunu söylemiş. Her sabah el salladıkları Vivian izole olarak tutulduğu bölümden kata alındığı zaman onu ziyarete giden iki adam, küçük kızla tanışmışlar. Vivian’ın annesi bu buluşmanın kendileri için oldukça büyük bir anlam taşıdığını söylemiş ve küçük kızı için mükemmel bir gün olduğunu eklemiş sözlerine.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  kemoterapi

  ,

  Sabah

  ,

  zaman