İnsanlık dersi verecek derken insanlığımızdan utandıran servis elemanı

İnsanlık dersi verecek derken insanlığımızdan utandıran servis elemanı
İnsanlık dersi verecek derken insanlığımızdan utandıran servis elemanı
Sosyal medya her ne kadar duyarlı olduğumuz konularda yaptığımız paylaşımlarla dünyayı bize biraz daha toz pembe gösterse de, bazı paylaşımlar insanlığın nereye gittiği konusunda kara kara düşündürüyor. ABD'de bir cep telefonuyla çekilen görüntüler şu sıralarda sosyal medyada büyük bir fast food zincirini köşeye sıkıştırmış durumda.

RADİKAL - Yer ABD, ülkemizde de sayısız şubesi bulunan dünya çapında bir fast food zincirinin arabalı servis bölümüne bakan eleman, dünyayı şok eden bir şey yapıyor... Müşterilerine "Güzel bir şey görmek ister misiniz?" diye soruyor. Müşteriler arabaya doluşmuş bir avuç genç, muhtemelen eğlenceden dönüyorlar, cep telefonlarını çıkartıp servis elemanının ne yapacağını kayda almaya başlıyorlar. Servis elemanı sokağın diğer ucuna "Hey Willy sandviç ister misin?" diye seslenip bir evsizi yanına çağırıyor.

Herkes evsize yardım edeceğini düşündükleri bu genç hakkında akıllarından güzel şeyler geçirirken bir anda genç servis elemanının yüzündeki ifade değişiyor. Karton bir bardağa su dolduruyor ve kendisine doğru yaklaşan evsizin suratına fırlatıyor. Evsiz Willy şok oluyor, "Bunu neden yaptın?" diyebiliyor sadece. 

Servis elemanı ise "Şimdi defol buradan" diyerek kovuyor evsizi. İşin kötüsü bu görüntüleri kaydeden gençler tepki vermek yerine kahkahalara boğuluyorlar. Hatta görüntüleri sosyal medyada "Çok eğlendik" gibi notlarla paylaşıyorlar. Neyse ki görüntüleri izleyen insanlar bunun çok kötü bir davranış olduğunu fark edip söz konusu fast food firmasına büyük bir baskı uyguluyorlar. Servis elemanın kovulması için sosyal medyada şu sıralarda büyük bir kampanya yürütülüyor.