İnsanoğlunun prezervatifle imtihanı: Nereden çıktı bu Condom Challenge?

İnsanoğlunun prezervatifle imtihanı: Nereden çıktı bu Condom Challenge?
İnsanoğlunun prezervatifle imtihanı: Nereden çıktı bu Condom Challenge?
Prezervatif yani Condom cinsel yolla bulaşan hastalıkları önelemek ve doğum kontrolü için hala dünyanın en çok tercih edilen yöntemi olarak biliniyor ancak son yıllarda prezervatif kullanımına karşı olanları ikna etmek için yapılmadık şey kalınmadı desek yeridir. Bunun en son örneği de Condom Challenge!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Prezervatif kullanımını reddetmek için erkeklerin pek çok sebebi olabilir ancak kullanmak için de bir o kadar fazla sebep var. Erkekler genellikle prezervatifi "hissedememek" , prezervatifin küçük gelmesi, prezervatifin delinme tehlikesinden çekinmeleri sebebiyle kullanmak istemeyebiliyorlar. Ancak bu pek çok riski de beraberinde getiriyor. İstenmeyen hamilelikler, cinsel yolla bulaşan rahatsızlıklar büyük sorun olabiliyor. Özellikle ABD'de bu şekilde prezervatif kullanımını reddeden kişilere karşı "ikna" kampanyaları düzenleniyor. Bunun farklı bir örneğini geçtiğimiz yıl İsveçli şarkıcı Zara Larsson göstermiş ve prezervatifi bacağına geçirerek "Benim bacağım sığıyorsa, düşünün artık..." mesajı vermişti.

Bu paylaşım, prezervatifi küçük bulan erkekler için...
 

Sonrasında pek çok kişi prezervatifin ne kadar dayanıklı ve esnek olduğunu göstermek için prezervatifleri burunlarından içeri çekerek ağızlarından çıkartmıştı.

Bir kaç kişinin boğulma tehlikesi atlatması dışında başarıyla düzenlenen bu kampanyaların tümüne Condom Challange adı verildi. Condom challenge serisinin son halkasında ise insanlar içi su dolu prezervatifleri kafalarına geçirerek, prezervatiflerin ne kadar sağlam olduğunu kanıtlamaya çalıştılar. İşte birbirinden çılgın Condom Challange deneyleri:

Türkiye'de ise Condom Challenge'a katılım oranı pek yüksek değil. Kampanyaya destek veren pek çok kullanıcıya, özellikle erkekler tarafından aşağıdaki Kutsal Damacana adlı filmdeki sahne ile cevap verildiği görülüyor.