Instagram'da en çok kullanılan emojiler belli oldu

Instagram'da en çok kullanılan emojiler belli oldu
Instagram'da en çok kullanılan emojiler belli oldu
27 Mayıs tarihinde üç yeni filtre ile birlikte, kısa mesajlarda ve Instagram paylaşımlarının açıklama kısmında da bol bol kullanılan emojilerin artık hashtaglerde de kullanılacağını duyurmuştu Instagram. Curalate isimli bir pazarlama şirketi de bu tarihten itibaren bir ay boyunca hashtaglerde en çok kullanılan ilk 100 emojiyi belirledi.

Kısa mesajlarımızda duygularımıza tercüman olan Emojiler, Instagram’da yapılan paylaşımlarda da bol bol kullanılıyor. 27 Mayıs tarihinde emojilerin yalnızca paylaşımların açıklama kısmında değil, hashtagler de kullanılabileceğini duyuran Instagram’da o günden itibaren en çok kullanılanlar Curalate isimli bir araştırma şirketi tarafından açıklandı.

Yalnızca herkese açık paylaşımlarda kullanılan hashtagleri bir ay boyunca inceleyen şirketin araştırmasına göre hashtag içinde en çok  kullanılan emoji ‘ kırmızı kalp ’.  

Huffington Post’ta yayınlanan araştırmanın bir diğer çarpıcı sonucuysa bir ay boyunca 6.4 milyon emojinin Instagram’da hashtag olarak kullanılmış olması. Bu sayının 575,381’ini oluşturan kırmızı kalbi takip eden emoji ise 321,684 kez kullanılan ‘gözleri kalpli surat’.

Araştırmanın sonucuna göre hashtag içinde en çok kullanılan ilk 10 emoji şöyle;

 

Instagram hashtaglerinde bunlardan sonra en çok kullanılan emojiler ise araştırma sonucunda kullanım sayılarıyla birlikte şu şekilde verilmiş;