Instagram'da takip edilesi 20 İstanbul dövmecisi

Instagram'da takip edilesi 20 İstanbul dövmecisi
Instagram'da takip edilesi 20 İstanbul dövmecisi
Dövme ülkemizde her geçen yıl daha da yaygınlaşan bir trend. Çeşitli renk, boyut ve şekillerdeki görseller usta sanatçıların elinde, insan bedenine işlenen sanat eserlerine dönüşüyor. Sizler için yaptığı çalışmaları Instagram'da paylaşan İstanbul'un en iyi 20 dövmecisini bir araya topladık. İşte Instagram'da takip edilesi o hesaplar!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Kollar, bacaklar, sırt, omuz... Onların tuvali insan bedeni! Dövme sanatı, sosyal medyanın gücüyle giderek büyüyen bir trend haline geliyor. Özellikle büyük takipçi sayılarına sahip Instagram hesaplarını eserlerini segilemek için kullanan dövme sanatçıları, kitlelerini genişleterek binlerce kişiye ulaşıyorlar. Yurt dışında pek çok dövme sanatçısı, en çok takip edilen fenomen sosyal medya hesaplarını yönetirken, ülkemizde de gün geçtikçe dövme sanatçıları sosyal medyada önemli bir yere sahip olmaya başladı.

Bir kendini ifade ediş biçimi olan dövmeler, özellikle genç kitlenin ilgi duyduğu bir alan. Her ne kadar toplumun bazı kesimlerinde bir tabu olsa da, dövmeler giderek yaygınlaşan ve kabullenilen sanat eserleri olarak karşımıza çıkmaya devam ediyor. Sizler için İstanbul'da yaşayan ve çalışmalarını sosyal medya aracılığıyla paylaşan en iyi 20 dövmeciyi, Instagram hesaplarıyla bir araya topladık.

1. Budakan Tamer

Lithium Tattoo stüdyosunda çalışmalarını yapan Tamer, Kadıköy / Moda'da müşterilerini ağırlıyor. Henüz paylaşım sayısı çok olmasa da www.lithiumtattoo.com sitesinden de eserlerini ziyaretçilerine açan Tamer'in 600'ün üstünde takipçisi var. İsteyenler

@budakantamer hesabından kendisini takip edebilir.

2. Erdoğan Çavdar

Anatolia Tattoo'nun Caddebostan'da bulunan stüdyosunda çalışmalarını yapan Erdoğan Çavdar, kendi blog hesabının yanı sıra 900'den fazla takipçisinin olduğu instagram hesabıyla da eserlerini takipçileriyle paylaşıyor.

 

3. Sidar Bakşi

 

#Compass #compasstattoo #tattoo #dövme #renklidövme #tattoocolors #tattooart #pusuladövmesi #pusula #design #tattoodesign

Sidar Baksi 05395166511 (@sidarbaksi) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Kas 11, 2014 at 8:28ÖÖ PST)

Anatolia Tattoo stüdyosunun bir diğer sanatçısı olan Bakşi'nin de 900'den fazla takipçisi ve şu ana kadar paylaştığı 150'den fazla çalışması var.

 

4. Sonat Gökdel

 

#diagontattoo#sonatgökdel#istanbul#cadde#caddedovme#caddetattoo#guitar#tree

Sonat Gökdel (@needlemaster) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Ağu 8, 2014 at 7:48ÖÖ PDT)

Erenköy'de bulunan Diagon stüdyosunun sanatçılarından olan Gökdel2in çalışmaları www.diagontattoo.com adresinde de yayınlanıyor. 1500'e yakın takipçisiyle paylaştığı 250'ye yakın çalışması büyük ilgi görüyor.

 

5. Volkan Demirci

Diagon stüdyosunun bir diğer başarılı dövme sanatçısı olan Volkan Demirci ise 2000'den fazla takipçiye sahip bir hesabı yönetiyor. Şimdiye kadar paylaştığı 200'e yakın çalılşması www.diagontattoo.com adresinde de yayınlanıyor.

 

6. Hakan Gerçek

 

#tattooshop #tattoist #tattoomodels #tattoomodels #tattoo #tattooart #tattoooftheday #tattoomachine #dövmemodelleri #dövmeci #dövme

Hakan Gercek (@tattooshakangercek) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Kas 11, 2014 at 11:40ÖÖ PST)

Kendisiyle aynı adı taşıyan stüdyosunda Selamiçeşme'de müşterileriyle buluşan Hakan Gerçek, 1000'den fazla çalışmasını paylaştığı instagram hesabının yanı sıra, www.hakangercek.com sitesinde de eserlerini sergiliyor.

 

7. Çağatay Ateş

 

#cagatayates #negatiftattoo #tattoo #dövme #butterfly #butterflytattoo #kelebek #kelebekdovmesi #guve #moth #mothtattoo

Cagatay Ates (@cagatay.ates) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Ağu 8, 2014 at 2:17Ös PDT)

Negatif Body Art Workshop'ta çalışmalarını sürdüren Çağatay Ateş, Kadıköy'de müşterilerini ağırlıyor. 1000'e yakın takipçisiyle paylaştığı eserlerini www.negatifbodyart.net'te de sunan Ateş'in 100'den fazla postu bulunuyor.

8. Erbil Yanbul

Çalışmalarını Caddebostan'daki Scorpion Ink Tattoo stüdyosunda yapan Erbil Yanbul, www.scorpionink.com sitesinin yanı sıra Instagram'da da çalışmalarını yayınlıyor. 500'den fazla takipçisi olan Yanbul, 150'ye yakım paylaşımla dikkat çekiyor.

 

9. Danny Garcia

 

Almost there... #cover_up_tattoos #tattoo #tattoo_istanbul #kadıköy #moda #istanbul #istambul #japanese #inkstanbulartcorefamily #inkstanbulartcore

DANNY GARCIA - TATTOOER (@dannygarciaofficial) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Eki 10, 2014 at 1:17Ös PDT)

Moda'daki Inkistanbul Artcore stüdyosunda çalışan Garcia, blog hesabının yanı sıra 4000'e yakın takipçisinin 1000'e yakın çalışmasını takip ettiği bir Instagram hesabıyla da eserlerini sergiliyor.

 

10. Barış Yeşilbaş

Kronik Tattoo Collective adı altında yayınladığı çalışmalarıyla tanınan Barış Yeşilbaş, Instagram'da 3000'e yakın takipçisi bulunan aktif bir hesaba sahip.

 

11. Umut Kıran

Kadıköy'deki -3 Stüdyosunda çalışan Umut Kıran, www.umutkiran.com'un yanı sıra 500'e yakın takipçisi olan bir Isntagram hesabında da eserlerini paylaşıyor.

12. Vaso Vasiko

Beyoğlu'nda Dragon Tattoo'da çalışan Vasiko, www.bodydragon.com'un haricinde 13.000'e yakın takipçili fenomen bir Instagram hesabında da eserlerini sergiliyor. Şimdiye kadar 1000'den fazla paylaşım yapan Vasiko, İstanbul'un en ünlü dövmecilerinden biri.

 

13. Emrah Özhan

 

@sofal

emrahozhan (@emrahozhan) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Nis 4, 2013 at 7:02ÖÖ PDT)

Moda'daki Dramatik stüdyosunda çalışan Emrah Özhan da İStanbul'un en ünlü dövme sanatçıları arasında gösteriliyor. www.dramatik.com.tr sitesinin yanı sıra 14.000'e yakın takipçisi bulunan bir hesaba sahip olan Özhan, bu hesaptan şu anada kadar sadece 35 paylaşımda bulundu!

 

14. Fahrettin Demir

 

"Super Heroes Sleeve" part.2 InProgress ,)

Fahrettin Demir (@fahrettin.demir) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Eyl 9, 2013 at 7:32ÖÖ PDT)

Çalışmalarını Demirdovme adlı bir Facebook hesabının yanı sıra Instagram'da da yaylaşan Fahrettin Demir, 5055 takipçisine şimdiye kadar 50'den fazla çalışmasını sundu.

 

15. Burak Yırtıcı

Çalışmalarını bilindiği kadarıyla sadece instagram üzerinden paylaşan Burak Yırtıcı, şu güne kadar 8000'e yakın takipçisiyle 600'den fazla eserini paylaştı.

 

16. Emrah Çakın

 

#aspar #the #dog #& #bican #the #cat #tattoo #dovme @heybeybi

Emrah Cakin's Tattoo Studio (@redcattattoo) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Tem 7, 2014 at 6:51ÖÖ PDT)

İstanbul'daki en çok tkaipçiye sahip fenomen bir instagram hesabını yöneten Çakın, Bebek'teki Red Cat Tattoo stüdyosunda çalışmalarını yapıyor. 56.000'den fazla takipçisi olan Çakın şimdiye kadar 416 eserini paylaştı.

 

17. Olgu Fts

Nişantaşı'nda bulunan Olgu Fts Stüdyonusunun çalışmaları 2600'den fazla takipçiye sahip bir instagram hesabı üzerinden ve aynı adı taşıyan bir facebook hesabından paylaşılıyor.

 

18. Paco

Moda'daki Mandala Tattoo stüdyosu, 800'den fazla takipçisine şimdiye kadar 400'den fazla çalışmasını instagram hesabı üzerinden sundu.

19. Didem Cındık

 

Mandala cover-up

(Di) Didem Cındık (@didemcndk) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Kas 11, 2014 at 6:48ÖÖ PST)

Bakırköy'de bulunan Endless Tattoo stüdyosunda çalışmalarını sürdüren Didem Cındık, www.didemcindik.com'un yanı sıra 3500'den fazla takipçisiyle de çalışmlarını instagram üzerinden paylaşıyor. Şimdiye kadar 445 çalışmasını instagramdan sunan Cındık, ülkemizdeki kadın dövmeciler arasında başı çeken isimlerden biri.

 

20. Reşat Gül

Bakırköy'deki Street Body Art stüdyosunda müşterileriyle buluşan Reşat Gül, www.streetbodyart.net sitesinin yanı sıra 17.000'e yakın takipçisi bulunan instagram hesabından da çalışmalarını takipçileriyle paylaşıyor. Özellikle pek çok ünlü isim dövme için Gül'ün stüdyosunda soluğu alıyor.

 

Bonus: Murat Yapıcı

 

@muratboz

Murat Yapıcı (@kingofdirty) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (Ağu 8, 2014 at 7:15ÖÖ PDT)

Taksim'de pek çok dövme meraklısının uğrak yerlerinden olan Lucky Hands Tattoo stüdyosunda çalışan Murat Yapıcı, www.luckyhandstattoo.com'un yanı sora 1800'e yakın takipçisi olan instagram hesabından da çalışmalarını sunuyor. Yapıcı'nın müşterileri arasında Murat Boz gibi meşhur isimler de var.