İnternet videolarını izleyerek öğrenebileceğiniz 10 meslek!

İnternet videolarını izleyerek öğrenebileceğiniz 10 meslek!
İnternet videolarını izleyerek öğrenebileceğiniz 10 meslek!
Meslek edinmek, bir işin erbabı olmak çağımızda artık çok kolay. İnternetteki sınırsız kaynağa ulaşma imkanı olan herkes koluna bir altın bilezik geçirebiliyor. İşsiz mi kaldınız, el becerisi kazanıp bir işin ucundan mı tutmak istiyorsunuz? İşte sizler için derlediğimiz internet videolarını izleyerek öğrenebileceğiniz 10 meslek!
Haber: ÖYKÜ ÇETİN / Arşivi

RADİKAL - Yurdumuz ne güzel ki internet videolarını izleyerek halay çekmeyi, kolbastı oynamayı ve hatta moon walk yapmayı öğrenen gençlerimizle dolu. Ancak internet videoları sadece düğün salonlarındaki performansınıza etki edecek şeylerden ziyade güç sahibi olmanızı sağlayacak içeriklere de sahip. Pekala siz de biraz vaktinizi ayırarak oryantal, makyöz ve hatta ressam olabilirsiniz. Yeter ki yeteneğiniz olsun. İnternet kotalarınızı maksimum düzeye çıkartın, sizi meslek sahibi yapacak videolar geliyor!


1) OryantalGeleneksel bir Ortadoğu dansı olan oryantal dans doğulu batılı pek çok kadının ömründe en az bir defa merak ettiği ve denemeye kalktığı bir dans türü. Eğer siz de sıkı bir çalışmayla ilerleyip dansöz olmak isterseniz Youtube dersleri sayesinde bunu başarabilirsiniz.

Dersin videosu 

2) Ressam

Temel çizim tekniklerini öğrendiğiniz bu dersler sonunda ressam olup olmamak tamamıyla size kalmış durumda. Ressam olmak için internet üzerinden edineceğiniz temel bilgilerin yanında sürekli kendinizi geliştirecek ruhunuzu besleyecek aktiviteler gerçekleştirmelisiniz.

Dersin videosu

3) DişçiGeçtiğimiz günlerde 21 yaşındaki Taylandlı genç her birimize dişçi olmak için lise mezunu olmanın yeterli olduğunu gösterdi. Daha önce dişçilik adına hiçbir şey yapmayan genç kadın Youtube videoları izleyerek kendine diploma verdi ve çalışmaya başladı. O yaptıysa siz de yapabilirsiniz.

Dersin videosu 

Bu dişçi Tayland'ı karıştırdı!


4) PsikologÇoğu zaman yakın arkadaşlarımızın soyunduğu bu meslek inceliklerine dikkat edilmeden herkesin yapabileceğine inanılan bir dal. Temel psikoloji eğitiminizi internetten aldıktan sonra birkaç kitap okursanız bu iş tamamdır.

Dersin videosu 
5) MankenKimilerine göre sadece uzun bir boy ve güzel bir fiziğin yeterli olduğu bu meslek aslında çok detay barındırıyor. Ancak tüm bu detayları gerçekleştirmek için hayatınızı bu meslek dalına adamanıza gerek yok. Yaklaşık bir saatinizi ayırarak siz de sonunda bir süper modele dönüşebilirsiniz.

Dersin videosu 

6) MakyözEllerinde sihir değnek olmasa da çoğu zaman mucizeler yaratmayı başaran makyözler makyaj malzemelerini ustalıkla kullanıyorlar. Tabii bu usta dokunuşların altında küçük hileler var. Bu hileleri öğrenip siz de başarılı bir makyöz olabilirsiniz.

Dersin videosu 

7) Aşçıbaşı


Besinleri yenmeye hazır hale getiren aşçılar çoğu zaman meslek sırlarını paylaşmıyorlar. Tabii istisnalar da var… Rahatça nasıl aşçı olunacağını anlatan şefler size çok yardımcı olacak.

Dersin videosu

8) FotoğrafçıFotoğrafçılık çok tartışmalı bir konu. Mesleklerini tehlikeye soktuğu gerekçesiyle Instagramın kapatılmasını isteyen fotoğrafçıları hatırlıyorsunuzdur. Herkesin kolaylıkla eriştiği makinalar pek çok kişiye yaratma olanağı sağladı. Ancak bu bana yetmez kaliteli sonuçlar elde etmek istiyorum derseniz internet üzerinde hazırlanmış temel fotoğrafçılık eğitimleri sizi bekliyor.

Dersin videosu

9) Kaleci

Futbolda, takım savunmasının en arkasında duran ve birincil görevi topun kaleye girmesini önlemek olan oyuncuya kaleci diyoruz. Türk futbolu bize bu tanımın çok daha dışında performanslar gösterse de hepimizin aklında az çok aynı figür var. İyi bir kaleci olmak için artık saatlerinizi ter içinde geçirmenize gerek internet üzerinden izlediğiniz videolarla siz de başarılı kalecileri aratmayacaksınız.

Dersin videosu


10) GitaristTabii sadece yabancılar bu videolarla bir şeyler öğretmiyor. Pekala ülkemizde de hazırladığı videolarla izleyenlere yol gösterenler var. Misal gitar çalmayı öğrenmek isteyenler için yeni açılan bir internet sitesinde oldukça detaylı anlatımlar mevcut. Tamamen yerli ve Türkçe olan bu video içerikleri takip ederek kısa sürede bir müzik grubunda gitarist olarak yer almanız son derece kolay!

Dersin videosu