İşi gücü bırakıp kedileriyle dünya turuna çıktılar

İşi gücü bırakıp kedileriyle dünya turuna çıktılar
İşi gücü bırakıp kedileriyle dünya turuna çıktılar
Herkesin kafasından en az bir kere geçmiştir her şeyi bırakıp dünya turuna çıkmak. Hatta kimisi için gelecek planı haline gelmişliği bile vardır; bunun için köşeye para koyanlardan, kariyerini buna göre şekillendirenlere kadar pek çok kişi ölür biter dünyayı gezip görmek için. Bizim hayallerimiz dünya turu, gerçeklerimiz cumartesi günü mesaisi oladursun, bu çift her şeyi bırakıp tura çıkmakla kalmamış, kedilerini de yanlarına almışlar.

Hikayelerini öğrendikten sonra imrenmekten kendimizi alamadığımız Matt ve Jessica Johnson çiftiyle siz de tanışın. 2011 senesinde istifaları basıp, pılı pırtı satan çift 2012’de dünyayı gezmeye başlamışlar. Şimdiye kadar 16 ülke gezmiş çift, seyahatlerinde yalnız da değil; kedileri Georgie de onlarla birlikte dünya turu yapıyor.

News.com.au’nun haberine göre Georgie’yi bir hayvan barınağından sahiplenmiş olan çift kedilerinin deniz yolculuklarını gayet idare ettiğini söylüyor. Güvertede saatlerini denizi ve balıkları izleyerek geçiren Georgie seyahat boyunca hiçbir sağlık sıkıntısı çekmemiş.

Asıl ilginç olan Georgie’nin sudan korkmaması. Anın tadını çıkarmayı çok iyi bilen kedi Georgie, sahiplerinin geçerken yüzme molası verdiği koylarda suya atlayıp, yorulunca merdivenleri kullanarak güverteye dönüyormuş.

Yolculuğa çıkmadan önce Matt’in de Jessica’nın da düzenli gidip geldikleri işleri varmış fakat çift şu an hayatlarının aldığı bu yeni şekilden asla şikayetçi değiller. Jessica, ‘Hayatımızın çok büyük kısmını televizyonun önünde, hiçbir şey yapmadan, üretmeden geçirdik.’ Diyor. ‘Bunun değişmesi lazımdı. Bunu gerçekleştirebilmek için para biriktirdik.’ Diye de ekliyor.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Para

  ,

  ülke

  ,

  kedi

  ,

  seyahat