Işıkta beklerken sıkılmaya son!

Işıkta beklerken sıkılmaya son!
Işıkta beklerken sıkılmaya son!
Kaldırımda yeşil ışık yansın diye beklerken sıkılanlara bir müjdemiz var. Artık bu süreyi karşı kaldırımdaki kişiyle pin pon oynayarak geçirebileceksiniz!

RADİKAL - Ne yapsak da şu sıkıcı bekleyişlere son versek diye derde düşen Almanlar, kaldırımda beklerken eğlenmenizi de sağlayacak bir icat yaptı. Artık yeşil ışığı beklerken sıkılmayacak, böylece yola atlayarak hayatınızı tehlikeye atmaktan da kurtulmuş olacaksınız!

“Aman tek derdimiz bu olsa keşke” dedirten icat, ilk olarak 2012 yılında ortaya çıktı. Almanya ’daki HAWK Üniversitesi’nde tasarım okuyan üç öğrencinin tasarladığı cihaz, uzmanların da yardımıyla hazırlandı. Amelie Künzler, Sandro Angel ve Holger Michel’in yaptığı tasarım, 2 hafta önce Almanya’nın Hildesheim kentinde kullanılmaya başlandı.

ActiWait isimli cihazların, sıkıntı giderici olmanın dışında bir işlevi daha var. Bu cihazlarda oyun oynayan kişilerin, “neyse ya araba gelmiyor, koşarak geçeyim ben” demeyi bırakması ve yeşil ışık yanana dek kaldırımda beklemesi amaçlanıyor. Söz konusu cihazın İstanbul 'a ne zaman geleceği ise merak konusu...


  ETİKETLER:

  Almanya

  ,

  İstanbul

  ,

  tasarım

  ,

  Oyun

  ,

  Araba

  ,

  zaman