İşte en çok görülen 9 rüya ve anlamları

İşte en çok görülen 9 rüya ve anlamları
İşte en çok görülen 9 rüya ve anlamları
Öyle şey mi olur diye düşünmeyin. 30 senelik deneyiminde 150.000'den fazla rüya yorumlayan, işin uzmanı Ian Wallace, en çok duyduğu dokuz rüyayı ve taşıdıkları muhtemel anlamları yazdı.

RADİKAL - Rüyalar âlemi hala pek çok insan için bilinmezliklerle dolu . Günlük hayatın yansımalarının rüyamıza girmesi, bilinçaltımızda olan bitenler rüyalarımızda yer buluyor elbet. Ancak gerçek hayatla bağdaştırmaya çalıştığımızda bir türlü içinden çıkamadığımız rüyalar da olmuyor mu?

Ünlü bir psikolog olan Ian Wallece, 30 senelik meslek hayatında 150.000’den fazla rüya dinlemiş ve yorumlamış. Business Insider’da geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir yazıda bu rüyalar arasında en sık karşılaştığı 9 tanesini analiz eden Wallece, aslında pek çok insanın kafasından geçen birtakım sorulara da cevap bulmuş.

İşte Wallace’ın meslek hayatı boyunca dinlediği onca rüya içinden en sık görülenler ve merak edilen anlamları:

Kullanılmayan bir oda bulmak

Bir evin için bulunan odaların her biri kişiliğinizin farklı bir yönünü temsil eder. Bu sebeple, rüyanızda daha önce gitmediğiniz, bulunmadığınız bir oda bulmak yeni bir yeteneğinizi keşfedeceğinize işaret ediyor olabilir.

Kontrolden çıkmış bir araç görmek

Rüyasında kendisini kullandığı arabanın direksiyonunda görenler ne kadar fazlaysa, kontrolden çıkan bir arabada, olası bir felakete sürüklenirken kan ter içinde uyananların sayısı da o kadar fazla olabilir. Wallece’ın analizlerine göre rüyada araba, hayatınızdaki bir amaca yönelik tutarlı bir ilerleme kaydedebilmeyi temsil ediyor. Kontrolden çıkmış bir arabayı rüyanızda görmekse bu konuda hayatınızda başarılı olmadığınızı düşündüğünüzü gösteriyor olabilir.

Düşmek

Rüyada düşüyor olduğunu görenlerin sayısı da epey fazla. Bu tür bir rüya ise gören kişinin hayatında bir konuyu olması gerekenden fazla düşündüğüne işaret ediyor Wallece’a göre.

Uçmak

Rüyasında düştüğünü görenler, kafalarına taktıkları o şeyden kurtulduklarında uçmaya başladıklarını görebilirler. Zira rüyada uçmak, kişinin uzun süredir bir problem olarak gördüğü bir konuda sonunda rahatlaması manasına geliyor.

Sınava hazırlıksız yakalanmak

Rüyada bir sınava hazırlıksız girmek zorunda kaldığını gören tek güruh öğrenciler değil. Aksine, sınav pek çok insan için hayatında kendi yeteneğini ölçebildiği yegane şey olduğundan, rüyada sınava hazırlıksız yakalandığını görmek, normal hayatta kişinin sürekli kendi performansını ölçmeye çalıştığını gösteriyor.

Çıplak olmak

Sokakta çıplak dolaşmak ya da çıplak olmanın uygun olmayacağı bir ortamda çırılçıplak kalmak da pek çok insanın aşina olduğu bir rüya. Wallece’ın analizine göre, insanlar kıyafetlerini kendilerini toplumda yansıtabilmek için bir araç olarak kullanıyor ve rüyalarında kıyafetlerinden yoksun olduğunu gören kişilerin hayatlarında onların açığa çıkmasından çekindikleri, yara almaya daha açık hale getiren bir takım bir durum olduğuna işaret ediyor.

Tuvalet bulamamak

Rüyada tuvalete gitmek için acele etmesi gereken bir durumda olup bir tülü tuvalet bulamadığını gören insanların sayısı da hiç az değil. Tuvalete girmek insanın en temel ihtiyaçlarından olduğu için, Wallece bu tür bir rüyayı gören kişinin hayatındaki temel ihtiyaçları gidermeye yönelik sıkıntılar çekiyor olabileceğine işaret etmiş.

Diş düşürmek

Diş düşürmek, özellikle bizim toplumuzda, batıl yorumları da beraberinde getiren bir rüya. Ölümle bağdaştırılan bu rüyaya Wallece’ın yorumu ise şu şekilde; ‘Dişleriniz sizin kendinize ne kadar güvendiğinizin göstergesi. Bu yüzden dişinizden birini kaybettiğinizi görmek, kendinize olan güveninizin sarsıldığı anlamına geliyor olabilir.’

Yakalanmak

Wallece’ın analizlerine göre, rüyasında tanımadığı insanlardan kaçanların hayatlarında yüzleşmek istedikleri bir şey var ancak bunu nasıl yapacaklarına dair bir fikirleri yok.


  ETİKETLER:

  Ünlü

  ,

  Araba

  ,

  Rüya

  ,

  çıplak

  ,

  psikolog

  ,

  dolu