İtfaiyecilerin hesabını ödeyen kız yardım meleği çıktı

İtfaiyecilerin hesabını ödeyen kız yardım meleği çıktı
İtfaiyecilerin hesabını ödeyen kız yardım meleği çıktı
ABD New Jersey'de gözleri yaşartan bir yardımlaşma hikayesi yaşandı. İki itfaiye erinin yorucu bir mesainin ardından gittikleri bir restoranda başlayan olaylar silsilesinde insanlar arası yardımlaşmanın nelere kadir olduğunu gösteren bir sonuç çıktı...

Tim Young ve Pual Hullings, yorucu bir mesainin ardından New Jersey'de bir restorana giderek yorgunluklarını atmaya karar verdiler. Sabahın 6'sında geldikleri mekanda, laflamaya başlayan ikili 12 saat süren bir yangını söndürürken neler yaşadıklarının kritiklerini yaptılar. Buraya kadar her şey normaldi, onların ve bir çok kişinin hayatını değiştiren şey ise kasaya gittiklerinde karşılarına çıktı.

Restoranda garson olarak çalışan Liz adında bir genç kız onların hesabını ödemişti. İki itfaiyeciye bir de not bırakan Liz; "Teşekkürler" başlıklı notunda "Bugün kahvaltınız benden. Herkesin kaçtığı bir durumda ateşlerin içine atladığınız için teşekkürler. Nasıl bir rol üstlendiğiniz önemli değil. Siz cesur, amansız ve güçlüsünüz. Böyle olduğunuz için her gün ateş ve cesaretle yoğrulduğunuz için teşekkürler. Herkese örneksiniz. Biraz dinlenin" yazmıştı. Nottan çok etkilenen itfaiyeciler sosyal medya üzerinden Liz'e teşekkür ettikleri bir ileti paylaşarak insanların Liz'e fazladan bahşiş vermelerini rica ettiler.

 

Ancak hikaye burada bitmedi. İtfaiyeciler sonradan Liz'in babasının 5 yıldır sakat olduğunu ve yeni bir tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olduğunu gördüler. Liz bunun içöin internette bir bağış kampanyası başlatmıştı. İhtiyacı olan sadece 17.000 dolardı. Ancak itfaiyeciler Liz'in kampanyasını öyle bir desteklediler ki, Liz kısa sürede 70.000 dolar topladı! Bir yemek parasına karşılık Liz, iki itfaiyecinin yüreğini ve kendisine bağış yapan yüzlerce insanın desteğini kazanmıştı. Sakat babasına yeni bir tekerlekli sandalye alan Liz; "Böyle bir şey beklemiyordum, sadece bir gülümseme bile yeterdi." dedi. (Kaynak abcNews)