İzlemeden ölmemiz gereken diziler

İzlemeden ölmemiz gereken diziler
İzlemeden ölmemiz gereken diziler
Öyle diziler var ki bütün dünyadaki dizi severler dernekleşip, bir fon oluşturmalı ve daha masa başında olaya el koymalı. Fikir yazarların akıllarına düşmeden yok edilmeli.
Haber: Ranini TV / Arşivi

Biliyorum, biliyorum... Her dizide müthiş emek vardır ve işin içinde emek varsa saygı duymak gerekir. Kesinlikle katılıyorum ama hadi biraz dürüst olalım. Öyle işler var ki bence bütün dünyadaki dizi severler dernekleşip, bir fon oluşturmalı ve daha masa başında olaya el koyup, fikir akıllarına düşmeden o emekleri vermemeleri için ilgili ekiplere ödeme yapması gerekir. Neyse ki öyle bir kurul yok ve az veya çok bir şekilde bu etkilere maruz kalıyoruz. Peki yapanın yanında mı kalacak? Tabii ki hayır. Afişe etmek, günümüz internet dünyasının en sevdiği intikam yollarından biri. Sonuçta intikam, göstere göstere yenildiğinde lezzetli bir yemektir. Buyurun sofraya...

1. Ergen Kahraman Arrow

Hiç sevmedim seni Oliver oğlan. 2000’leri aşmışız, artık silahların ulaştığı üstün teknolojiyi bırak, onları insansız kullanma derdine düşmüşken elinde ok ve yayla bu kadar popüler olman inanılır gibi değil. Başında ergen kapşonuyla, elinde yayla başka hiçbir gücün olmadan kahramanım diye ortaya çıkmışsın. Tamam Batman’in de gücü yok ama en azından oyuncakları daha afili... Ocak dışısın Oliver oğlan.

2. Kahramansız Marvel, çikolata sossuz sufleye benzer

Marvel’e hepimiz hayranız. Beyaz perde de müthiş işler çıkartıyorlar. Agents of S.H.I.E.L.D. haberi geldiğinde de haliyle beklentiler tavan yaptı. Sonrası ise tam bir hayal kırıklığı oldu. Ne senaryo ne de yapımın Marvel seviyesiyle en ufak alakası yok. Az emek, az bütçeyle hayran avına çıkmışlar. Hiç yakıştıramadım. Hiç!

Not: Bütçesi az demiyorum, Marvel'e göre az diyorum.

3. Falling Skies: Bu uzaylılar bildiğin uzaylılar değil...

Öyle dev bir prodüksiyon değildi. Yine de felaket senaryosu ve sonralarını sevenler için fena bir hikaye değildi. Yoklukta gideri vardı yani. Fakat sonra çok bozdu, öyle böyle değil fena bozdu. Zaman zaman güzel fikirler ortaya koysa da dizi resmen tıkandı. Zaten pek iyi yapılmayan bir işin gittikçe daha kötü yapılışını izleyeceğinize gidin yerli dizi izleyin.

4. Terra Nova: Herkesin iyiliği için Spielberg'i televizyondan vazgeçirmemiz lazım

Bilmem şu kadar para harcandı! Spielberg muhteşem bir işe imza atıyor! Yer yerinden oynayacak! Böyle konu görülmedi! Çok yakında! Gelmez olaydı. İzlemeye bir başladık ki meğer dinozorlarmış. Yine Spielberg yine dinozorlar. Kimse yemedi tabi... O inanılmaz reklamlar, yükseltilen beklentiler çok hızlı bir çöküşün sebebi oldu. Jurassic Park’a doyduk çok şükür. Çocukluğumda cipsi bile vardı. Fazlasını bünye almıyor artık. Bir hapishanede tek kişilik bir hücrede dahi kalıyor olsanız zamanınızı Terra Nova izlemek yerine duvara vurarak yan hücredeki adamla iletişim kurmaya harcayın daha iyi zaman geçirirsiniz.

5. Girls: HBO'dan bazen nefffffret ediyorum!

Ouvv çok özgür! Ouvv duvarları yıkıyor! Ouvv çok cesur! Ouvv totosu kocaman. Başta yedik efendim afiyetle... Kendini ortaya atan, güya tabuları yıkan bu hatunu Lena Dunham’ı büyük bir merakla izledik. Fakat geçen 3 sezonun ardından dizide artık sıkıcılaşan bir çıplaklıktan başka hiçbir şey göremeyince listeye almak şart oldu. Ah o reytinglerin gözü kör olsun ki Hello Ladies gibi bir işi bitirirken Girls’e 1 sezon daha kazandırdı. Neyse ki izlemeyeceğiz...

Ranini.tv sitesinde Samed Aslan imzasıyla yayınlanan yazının tamam için buraya tıklayınız