Kabullenmekte zorlansanız da sevgilinizin doğru insan olmadığını gösteren 15 işaret

Kabullenmekte zorlansanız da sevgilinizin doğru insan olmadığını gösteren 15 işaret
Kabullenmekte zorlansanız da sevgilinizin doğru insan olmadığını gösteren 15 işaret
Bazı insanlar ayrılığı yenilgi gibi görür, ayrılmamak için bahaneler uydurup durur. Artık gözünüzün önündeki gerçeklerle yüzleşme vaktiniz geldi.

İlişkinizde sıkıntılar yaşamak çok normal. Hatta bu iniş çıkışlar ilişkinizi daha heyecanlı hale getirir. Ama bazı işaretler vardır ki ilişkinizin sonunun geldiğini hatta belki aranızda gerçek bir ilişkinin hiç başlamadığını gösterir. Her ilişki farklıdır ancak işaretler genelde benzerdir. Siz de ilişkinizi değerlendirmek istiyorsanız doğru insanla olmadığınızı gösteren 15 işarete bir göz atın…

1. Onun yanındayken kendiniz gibi olamıyorsunuz

Dünyanın kendi etrafında döndüğüne inanan ve sizi kendi kalıplarına sokmaya çalışan insanlarla birlikte olmak zordur. Böyle biriyle birlikte olduğunuzda sürekli şov yapmak ve karakterinizi değiştirmek zorunda hissedersiniz. Onun ilgilendiği her şeyi bilmenize ve ilgi alanlarınızı tıpa tıp aynı hale getirmenize gerek yok. Hiçbir ilişki kendinizden vazgeçecek kadar kıymetli değil.

2. Sevgilinizi aileniz ve arkadaşlarınızla tanıştırmadınız

Tanıştırmadınız çünkü muhtemelen ailenizin ve arkadaşlarınızın yanında rahat edeceğine inanmıyorsunuz. Bu buluşamamanın sebebinin yoğunluğunuz olmadığını biliyorsunuz. Ondan utanıyor olabilirsiniz, eğer durum buysa bir an önce durumu kabul edip ilişkinizi sonlandırmalısınız.  

3. Sürekli kavga ediyorsunuz

Tartışmalar ilişkinin tuzu biberidir tabii sadece arada sırada geçekleştiği zaman. Arada sıradalar sıklığını arttırıyorsa tehlike çanları çalıyor demektir.

4. Önemli meseleleri konuşmayı sürekli erteliyorsunuz

Her konuşmayı “Hadi bunu sonra konuşalım”, “Boş ver canım şimdi bunu konuşmanın sırası mı? ” gibi cümlelerle bitiriyorsanız bunun sağlıksız olduğunu size söylemeliyiz. Konuşamayacağınız konular olduğunu düşünüyorsanız korktuğunuz şeyler var demektir.

5. Hayattaki tek meselesi sizsiniz

Herkes ilgiden hoşlanır ama fazlası sıkılmanıza neden olabilir. Hayattan tek beklentisi sizinle 7/24 birlikte olmak olan biriyle dengeli bir ilişki yürütmeniz pek de mümkün değil.

6. Onunlayken bedeniniz orada ama ruhunuz değil

Bir aradayken fizikken onun yanında olsanız da sürekli farklı aktiviteler yapabiliyor olma ihtimalinizi düşünüyorsanız, her buluşmadan sonra bitkin hissediyorsanız aradığınız kişiyi bulduğunuzu söyleyemeyeceğiz. Onunla buluşmak eğlenmenin yolu değil günlük bir iş hatta bir görev ise kendinizi pek de zorlamayın.

7. Onunla beraber bir gelecek kurmayı düşünemiyorsunuz

Karşınızdaki doğru insan değilse uzun vadeli planlar yapmaktan kaçınır bahane olarak da “Yarına kim öl kim kala” gibi cümleler kurarsınız. Kuzeninizin düğününe ailenizle, tatile arkadaşlarınızla gitmeyi hayal ediyorsanız sevgilinizi ne yapacaksınız?

8. Ten uyumunuz yok

Cinsel hayatınız hayal ettiğiniz kadar da güzel geçmiyorsa ve bunu ikiniz de farkında iseniz bu mesele hakkında uzun uzun düşünmeye başlasanız iyi olur. Kimya meselesi, ten uyumu, tutmayınca tutmuyor zorlamayalım derseniz yolunuzu vasat bir cinsel hayatla devam edersiniz.

9. Partneriniz dengesiz

Sürekli iş değiştiriyorsa, arkadaşları için sarf ettiği çabayı sizin için sarf etmiyorsa çalışmamasına rağmen savurgan davranıp çok para harcıyorsa karşınızda önceliklerini belirleyememiş biri duruyor demektir.

10. İlişkiniz bir alışkanlık haline geldi

Bir insanla sırf ona alıştığınız için değil, o kişiye karşı bir şeyler hissettiğiniz için beraber olmalısınız. Sil baştan bir şeylere başlamaktan korktuğunuz için karşınızdakiyle bir aradaysanız, ona da kendinize de haksızlık etmiş olursunuz.

11. İlişkiniz olmasına rağmen sürekli başkalarını düşünüyorsunuz

Etrafta birilerini görünce “Eğer bir ilişkim olmasaydı kesin buna yürürdüm” diye düşünüyorsanız, ilişkinizi sonlandırmayı düşünmenizde fayda var.

12. Farklı hayalleriniz var

Eğer siz dünyayı dolaşmak ve 30’larınızın sonuna doğru durulmayı istiyorsanız ve partneriniz 28 yaşında çocuklarınızı kucağına almak istiyorsa, bu ilişkiyi nereye kadar gider düşünmek gerek. Hayalleriniz birbirine çok uzaksa ve ikiniz de uzlaşmaya yanaşmıyorsanız sadece birbirinizin vaktini harcıyorsunuzdur.

13. En yakın arkadaşınız neden onunla birlikte olduğunuzu anlamıyor

Sizi en çok tanıyan insan neden karşınızdakiyle birlikte olduğunuzu anlayamıyorsa ortada bir sorun var demektir. Gözleriniz aşktan kör olduğunda, kusurları görmez olduğunuzda başka akıllara danışmak size iyi gelecektir. Tabii kesinlikle arkadaşlarınızın ilişkinizin gidişatına karar vermesine izin vermeyin.

14. Bir arada kalmak için bahaneler üretiyorsunuz

Dezavantajların avantajlardan daha ağır bastığı zamanları düşünün. Elinizden gelenin en iyisini yapmanıza rağmen bazı şeyler istediğiniz kadar mükemmel olmuyorsa ilişkinizi kendinize karşı korumaya başlarsınız. Çünkü her şeyi bırakıp gitmek zor gelir. Önemli olan geçici bahanelerle kendinizi kandırmak yerine zor olanı başarmak.

15. Daha iyiye gitmiyorsunuz

Artık birbirinizi bir adım ileriye götürmek yerine geriye çekiyorsanız, o ilişkiden size hiçbir yarar gelmez.  Size hak ettiğiniz gibi davranan ve sizi daha iyi bir insana dönüştüren kişiyi bulmalısınız. Unutmayın, gerçek aşk aceleye gelmez ve gerçek aşkı bulduğunuzda doğru insan olup olmadığıyla ilgili endişelenmezsiniz.

Kaynak: Pulptastic!


  ETİKETLER:

  aşk

  ,

  Para

  ,

  Kimya

  ,

  kavga

  ,

  ,

  zaman

  ,

  kaynak

  ,

  Karşı

  ,

  İlişki

  ,

  alışkanlık