Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinden çıkacak 7 film senaryosu

Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinden çıkacak 7 film senaryosu
Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinden çıkacak 7 film senaryosu
Kaderimin Yazıldığı Gün yayınlandığı ilk günden bu yana izlenme rekorları kırarak salı akşamlarının vazgeçilmezi olmayı başardı. Özcan Deniz, Begüm Kütük ve Hatice Şendil'in başrollerini paylaştığı dizinin konusu kendi içinden 7 ayrı sinema filmi çıkartacak kadar geniş bir senaryoya sahip. İşte size Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinden çıkacak 7 ayrı film senaryosu!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - Kaderimin Yazıldığı Gün ilk bakışta tipik bir ağa dizisi gibi görünebilir, ancak bu kadar sığ bir konusu yok. Her bir karakterin hayatı kendi başına bir film senaryosu niteliğinde. Öyle ki Kaderimin Yazıldığı Gün dizisindeki karakterlerin her biri kendisi başrol olsa ayrı bir proje çıkabilir karşımıza. Sizler için Kaderimin Yazıldığı Gün dizisini 7 farklı senaryoyla yeniden projelendirdik.

1. Kanguru Gelin 

Güzeller güzeli Elif, yokluk içinde büyümüş fakir bir ailenin kızıdır. Bir gün ailesi parçalanır ve hayatta yapayalnız kalır. Kardeşi ve kendisi için ayakta durması gerekmektedir. Paraya çok ihtiyacı olduğu bir dönemde zengin bir aileden taşımacı anne olması için teklif alır. Elif hayatını kurtarmak için bu teklife ne diyecektir? "Kaderimin yazıldığı gün bugündür" diyerek hiç tanımadığı bir ailenin çocuğunu karnında taşıyacak mıdır? Elif zengin aileye gelin mi gidecektir? Taşımacı anne sıfatıyla Kanguru Gelin olarak mı anılacaktır? 

2. Babamızı Nasıl Öldürdük?Nazlı Hataylı fakir bir ailenin küçük kızıdır. Ablası tarlalarda ırgatlık yapmaktayken çilekeş anası evin geçimini sağlamaya çalışmaktadır. Zalim babası ise onlara sürekli zulmetmekte ve ablasını zorla istemediği biriyle evlendirmeye çalışmaktadır. Günün birinde babasının zalimliklerine dayanamayan Nazlı'nın annesi, kocasının kafasını taşla ezerek öldürür. Nazlı, ablası ve annesi şimdi ne yapacaktır? Suçu kim üstlenecektir? O cinayetin işlendiği günü küçük Nazlı "Kaderimin Yazıldığı Gün" olarak anacaktır, Nazlı'yı artık çok farklı bir hayat beklemektedir.

3. Ben De İsterem

Kerem zengin bir ailenin torunudur. Babasını öldü bilmektedir. Hayatı boyunca dayısı Kahraman'a özenerek yaşamış, onun izinden gitmiştir. Ancak bir gün aşık olduğu kadına dayısı göz koyunca işler değişir. Dayısının aşık olduğu kadından bir çocuk beklediğini de öğrenen Kerem, "Kaderimin yazıldığı gün buysa lanet olsun" der ve isyan eder. Bu sırada Kerem aslında babasının yaşadığını da öğrenince işler sarpa sarar. Dayısı her şeye sahiptir. Evlidir, şirketi yönetmektedir, üstüne üstlük bir de yeğeninin sevdiği kızı da avcuna almıştır. "Ben de isterem" demek Kerem'in hakkı değil de nedir?

4. Aşkına EşkiyaMaksut, kara yağız bir Anadolu çocuğudur. Çocukluğundan beri aşık olduğu bir kız vardır. O kızın aşkını kazanmak için ömrünü heba eder. Ancak kızın onda gönlü yoktur. Kızı parayla babasından satın almaya bile teşebbüs eden Maksut, sevdiği kızın hayatının birden değişmesiyle birlikte kendisini beklenmedik gelişmelerin içinde bulur. Kızı İstanbul'a götüren zengin bir aile, onu taşıyıcı anne yapmıştır. Maksut'un tek gayesi sevdiği kızı bu zalim ailenin elinden kurtarıp aşkına kavuşmaktır. Bu uğurda silah da çekecektir, kan da dökecektir. Artık o bir aşkına eşkiyadır. "Kaderimin yazıldığı gün buysa, yarını bütün dünyaya zehir ederim" der Maksut ve İstanbul'u birbirine katar.

5. Kısır DöngüDefne zengin bir aileye gelin gitmiş güzel bir kadındır. Ancak bir türlü çocuk sahibi olup kocasını ve ailesini mutlu edememektedir. Kısırlığı yüzünden büyük bir bunalıma giren Defne, kocasının ailesinin baskısıyla sevdiği adamla arasına bir taşıyıcı anne sokmak zorunda kalacaktır. Defne bu krizi nasıl çözecektir? "Kaderimin yazıldığı gün kocamı da kaybetmek varmış" diyerek ağlayacak mıdır, yoksa aşkı için savaşacak mıdır? Doğacak çocuğa nasıl annelik yapacaktır? Kısrı bir döngü Defne'yi beklemektedir.

6. Hepsi BenimYakup zengin bir ailenin hırslı çocuğudur. Para ve güç onun için en değerli şeylerdir. Kendisini sapıkça seven bir karısı ve iktidar odağı bir kardeşi vardır. Yakup'un içindeki ihtirasları söndürmesinin tek yolu tüm hakimiyeti eline geçirerek kendisini ıspatlamasıdır. Yakup "Kaderimin yazıldığı günü yazarsam ben yazarım der" ve babasının tüm varlığına gözünü diker.

7. 'Kadir'imin Yazıldığı Gün

Meryem zengin bir ailenin dul kalmış kızıdır. Hayatta en çok değer verdiği şey ölen kocasından olan evladıdır. Zenginlik ve bolluğun içindeki hayat ona acılarını unuttursa da bir gün öldü sandığı kocası Kadir'in yaşadığı ve bunun da bir aile sırrı olduğu ortaya çıkar. Kadir ölmemiştir ve Meryem'in peşindedir. Alt üst olan hayatında Meryem, Kadir'le yeniden kavuşabilecek midir? Oğlu, öldüğünü sandığı babasını nasıl kabullenecektir? "Kaderimin yazıldığı gün, Kadir'imin de bana yazıldığı gündür" diyen Meryem'i nasıl bir hayat beklemektedir?


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Anadolu

  ,

  hayat

  ,

  Çocuk

  ,

  Aile

  ,

  Kız

  ,

  Zengin

  ,

  Proje

  ,

  Para

  ,

  film

  ,

  silah

  ,

  iktidar

  ,

  öldü