Kainat güzellik yarışmasında bir ilk yaşanacak: İş başa düştü!

Kainat güzellik yarışmasında bir ilk yaşanacak: İş başa düştü!
Kainat güzellik yarışmasında bir ilk yaşanacak: İş başa düştü!
Bu yıl 20 Aralık tarihinde Las Vegas'ta gerçekleşecek olan Miss Universe 2015, Kainat Güzellik Yarışması'nda bir ilk gerçekleşecek ve yarışmaya katılan adaylar arasından en güzeli halkın oyları belirleyecek! Peki bu oylama nasıl olacak? İşte 20 Aralık'ta ilk defa tüm dünyanın ortak tercihini ortaya çıkartacak olan oylama yöntemi...

RADİKAL - Güzellik yarışmaları tarihi boyunca hep jürilerin tercihlerinin eleştirilmesi söz konusu olmuştur. Gerçek favorilerin ilk turlardan elenmesi, sona kalan güzeller arasında favori olmayanların tercih edilmesi hep eleştirilmiştir. Objektif bir gözle gerçekten tüm dünyanın beğendiği kadını seçmek geçmiş yarışmalarda pek de mümkün gibi gözükmüyordu ancak gelişen teknoloji artık yarışmanın her etabındaki güzellere oy vermemize olanak sağlayacak. Bu oylama doğrudan yarışmanın sonucunu belirlemeyecek ama jüri kararına önemli ölçüde etki edecek. Yani jüri dünyanın verdiği oylara bakmadan en güzeli seçemeyecek ya da eleme yapamayacak.

Miss Universe Global Fan Vote adı verilen bir sistemle artık kainatın en güzeli halkın oylarıyla belirlenebilecek. Bu şekilde en objektif seçimin yapılacağı düşünülürken,  Planet Hollywood Resort'ta gerçekleştirilecek yarışmanın şimdiye kadar ki en gerçekçi sonu çıkartması bekleniyor. Bu noktada ülkemizi temsil eden Aslı Melisa Uzun'un da kaderi bir anlamda bizim elimizde. Türkiye'nin yarışmayı kazanması için var gücümüzle oylamaya katılıp Aslı'yı kainat güzeli seçtirebiliriz. Tabii bu konuda Çin'i temsil eden yarışmacıyla nasıl baş edileceği ayrı bir soru işareti oluştururken, biz yine de Aslı'ya olan desteğimizi oylarımızla sağlayalım çünkü tüm dünyadan gelecek oylar jürinin kararını etkilemede büyük rol oynayacak.

Aslı'yı biraz yakından tanıyalım:
Ankara doğumlu olan Aslı Melisa Uzun eğitim hayatına Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi Hukuk bölümünde 1.sınıf öğrencisi olarak devam ediyor. Aslı Melisa Uzun 19 yaşında, 1.75 boyunda. Aslı Melisa Uzun'un bazı instagram paylaşımları:


#missuniverse #confidentlybeautiful

Aslı Melisa Uzun (@aslimelisauzun) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (12 Ara 2015, 17:42 PST)

Glam Shot by the gorgeous @fadilberisha #missuniverse #confidentlybeautiful

Aslı Melisa Uzun (@aslimelisauzun) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (11 Ara 2015, 18:01 PST)

Family Photo- Miss Thailand, Miss Vietnam, Miss Austria, Miss Turkey and our mumma ? #missuniverse

Aslı Melisa Uzun (@aslimelisauzun) tarafından paylaşılan bir fotoğraf (3 Ara 2015, 10:05 PST)

Biz ki ne Survivor'lar, ne BBG'ler görmüş bir nesiliz Aslı, senin için rahat olsun. Oylama bizim işimiz, SMS'se SMS, tıksa tık. Seni en güzel yapacağız!