Kanada'nın yeni pasaportlarında saklı bir dünya var

Kanada'nın yeni pasaportlarında saklı bir dünya var
Kanada'nın yeni pasaportlarında saklı bir dünya var
Kanada'nın yeni pasaportları, internete bomba gibi düştü. UV ışıklarının altında yepyeni görüntülere kavuşan pasaportlar, böylece taklit edilmesi imkansız bir hale geldi.

Pasaportların gerçek olup olmadığını anlamak için sayfalara yalnızca UV ışıkları altında görünen kodlar yerleştirmek, çok da etkileyici bir fikir değil. Pek çok ülkenin başvurduğu bu yöntem , Kanada pasaportlarında ise çok farklı bir şekilde kullanıldı.

Aslında bu yeni teknolojik pasaportlar, 2013 yılının ortalarından beri kullanılıyor. Ancak pasaportlarda saklı olan resimler internette yeniden popüler hale geldi ve paylaşılmaya başlandı. İşte Imgur adlı sosyal paylaşım sitesinde chachichachichicken adlı kullanıcının (evet, adı bu…) paylaştığı o görseller…

 

 

 

 

 

 

 

 


  ETİKETLER:

  Kanada

  ,

  Popüler

  ,

  sosyal

  ,

  yöntem

  http://www.radikal.com.tr/127900712790073

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bravo Kanada!!! - user659711

  Kanada: Bir Kanadali-Turk olarak seninle gurur duyuyorum!!! Darisi Turkiye'me!!!

  HEY ALLAHIM!!! - ARAGORA

  Akıl dağıtırken bizi nerelere sakladın? neydi bizim günahımız?Tanrım beni baştan yarat!!

  Hamdetmek... - user404812

  Helal olsun adamlara, düşünmüşler ve başarmışlar. Azimlerini görmek lazım tabii ki. Alla-u Te'ala; İnsan için çalıştığından/gayretinden başkası yoktur diyerek de zaten en yüce adaletini göstermiş olurken, kullarını da işleyen demir misali hayırlı harekete teşvik ediyor. O'na hamd-u senalar olsun.