Kanalizasyona sıkışan köpekler böyle kurtarıldı

Kanalizasyona sıkışan köpekler böyle kurtarıldı
Kanalizasyona sıkışan köpekler böyle kurtarıldı
Uruguay'ın Soriano bölgesindeki bir kanalizasyonun girişinden günlerce ayrılmayan anne köpek çevredekileri alarma geçirdi. Yaşanan selden sonra köpeğin yavrularının kanalizasyona sıkıştığını anlayan çevre sakinleri, yavruları sıkıştıkları yerden çıkarmayı zor da olsa başardı.

RADİKAL - Uruguay’ın Soriano bölgesinde Eylül ayında yaşanan selden sonra, kanalizasyon girişinin başından ayrılmayan bir anne köpek bölge sakinlerinin dikkatini çekti. Selin etkisiyle yavrularının kanalizasyona sıkıştığını anlayan yardımsever kişiler, yavruları sıkıştıkları yerden çıkarabilmek için hummalı bir çalışma başlattı.

Kanalizasyonun 4.5 metre derinine sürüklenerek ulaşan kadını, dışarda kalan iki kişi ip yardımıyla dışarı çekti. Kadının yanına aldığı plastik poşete koyduğu yavrular, çamura bulanmış halde kurtarıldı. Yavrular için seferberlik ilan eden yardımsever kişilerin bu çalışması kameralara an an yansıdı.

Mirror’da yer alan habere göre yavru köpekler atlattıkları bu korkunç olaydan sonra sahiplendirildi.  Köpeklerin kurtarıldığı anın videosu yüz binlerce defa izlendi.