Kanserle savaşmak için 35 saat oyun oynayan adam

Kanserle savaşmak için 35 saat oyun oynayan adam
Kanserle savaşmak için 35 saat oyun oynayan adam
Kanser dünyada hemen her ülkede savaşılan bir hastalık ve bu hastalığın tedavisini bekleyen milyonlarca insan var. Tedaviyi geliştirmeye çalışan merkezlerin ise sürekli olarak ödeneklere ihtiyaçları oluyor. İngiltere'de bir bilgisayar oyuncusu bu ödeneklere katkıda bulunmak için akıl almaz bir kampanyaya imza attı.

RADİKAL - Minecraft dünyada pek çok ülkede insanları bilgisayar başına kitleyen bir hastalık olarak görülüyor. Geçtiğimiz günlerde hikaye modunda yeni oyunuyla piyasaya çıkan Minecraft Story Mode - The Orher Order Of The stone adlı oyun da bu furyanın son halkasını oluşturuyor. Milyonlarca oyuncusu olan Minecraf'ın bir de çok farklı bir fanatik kitlesi var.Bu fanatikler oyunu oynamıyorlar ama Youtube üzerinden yayınlanan oyun videoları takip ediyorlar. Minecraft oyuncularının kendi oyunlarını kaydedip yayınladığı videolar izlenme rekorları kırıyor. Video aralarına alınan reklamlar akla hayale gelmeyecek bir para kaynağı olarak görülüyor.

İşte Youtube'da videoları yayınlanan o oyunculardan biri olan Joe Kelly bu noktada farklı bir projeye imza attı. 35 saat, 35 dakika ve 35 saniye boyunca kesintisiz Minecraft oynayacağını ve canlı yayınlayacağını iddia eden Kelly, izleyicilerden bu fedakarlığı karşısında çok özel bir şey istedi. 35 saati aşan süre boyunca bir bağış kampanyası açacağını ve izleyicilerden bu süre içerisinde gelecek olan bağışları Birleşik Krallık Kanserl Araştırma Merkezi'ne bağışlayacağının sözünü veren Kelly, dediğini yaptı ve insan üstü bir gayretle bilgisayarının başından ayrılmadı.

Kelly2nin 35 saatte ancak 300 Pound yani ancak 1350 Lira toplayabileceği ön görülüyordu. Bunun sebebi olarak da izleyicilerin genelde çocuk olması ve bu kampanyaya katılacak paralarının olmayacağı düşünülüyordu. Ancak Kelly'nin izleyicileri herkesi yanılttı. Kelly 35 saatte 106 kişiden tam 1.794 Pound toplamayı başardı ve 8.000 Liradan falza tutan bu meblayı kanserle mücadele için ilgili kuruluşa bağışladı. Bağış yapanlar ve kampanyanın son durumu bu sayfada yayınlanıyor.

Kelly'nin bu başarısı sadece bağış için gerekli parayı değil, genç adama bir de Guinness rekoru getirdi. Bravo Kelly, sen oynamaya devam et, keşke herkes senin gibi oynasa! 


  ETİKETLER:

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Fanatik

  ,

  Para

  ,

  Bilgisayar

  ,

  Hikaye

  ,

  İddia

  ,

  lira

  ,

  genç

  ,

  Bağış