Kanye West'in yıllık berber masrafıyla ev alınıyor!

Kanye West'in yıllık berber masrafıyla ev alınıyor!
Kanye West'in yıllık berber masrafıyla ev alınıyor!
Kanye West ne yapıp edip bir şekilde gündemde kalmayı başaran bir isim. ABD'de pek çok sanatçı artık sosyal medyada rezil olmaktan çekindiği için gündemden uzak kalmayı bile göze alırken, Kanye West "reklamın iyisi kötüsü olmaz" prensibini benimsemiş gibi. West bu sefer de berber masrafıyla gündemde, ama öyle böyle bir masraf değil!
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Öncelikle ufak bir hatırlatma yapalım. Türkiye'de erkekler ayda ortalama 1 kez berbere gidiyorlar. Özel saç bakımına ihtiyaç duyanların da ayda dört defa gittiği görülmüyor değil. Ortalama bir tıraşın masrafı da 15 TL civarında. Etiler-Bebek gibi ünlülerin gittiği berberlerde ise genel olarak erkeklerin saç kesim masrafları 200-300 TL gibi bedellere ulaşabiliyor. Hal böyleyken ABD, Kanye West'in berber masrafına kafayı takmış durumda çünkü Kanye West'in günlük ortalama saç kesimi için ödediği miktar 500 dolar yani 1400 TL'den fazla!

Peki West'in çok mu masraflı bir saçı var? Rasta değil, örgü değil, boyası yok, fönü yok. Bildiğiniz 1 numara saç! Al eline bir tıraş makinası, rastgele kırp kendini aynı model çıkıyor zaten. Sosyal medyada "Biri Kanye'ye kel olduğunu hatırlatsın." gibi isyanların patlak vermesine sebep olan masraflar günlük 500 dolar olsa gene iyi! West'in berberi Ibn Jasper'den (aşağıda) alınan bilgilere göre West'in yıllık saç kesim masrafı 256.000 doları geçiyor! Yani 735.000 TL'den fazla! Hatta Jasper, Kanye için Chicago'dan New York'a taşınmış! Böyle müşteriyi bir daha nerede bulacak değil mi?
West'le aynı berbere giden Rihanna'nın babası Ronald Fenty "Tam anlamıyla kafayı yemiş, ne yapıyor da o kadar para tutuyor anlamıyorum." yorumunu yaparken, bu yorumdan Fenty'nin aynı ücreti ödemediği anlaşılıyor. Jasper muhtemelen dünyanın en zengin ve şanslı berberi olabilir, açıkçası sokak tabiriyle resmen kazıkladığı West ise onu çok seviyor ve "Ona çok şey borçluyum, o benim kardeşim." diyor.