Karadayı dizisinde 93. bölümde Mehmet Saim'in öldürmemesi gereken 7 karakter

Karadayı dizisinde 93. bölümde Mehmet Saim'in öldürmemesi gereken 7 karakter
Karadayı dizisinde 93. bölümde Mehmet Saim'in öldürmemesi gereken 7 karakter
ATV'nin her pazartesi akşamı izleyicileri ekrana kilitleyen dizisi Karadayı'da 12 Ocak Pazartesi akşamı 93. bölümde muhtemelen bir karakterin daha kalemi kırılacak. Küçük Nazif'ten kıl savcı Turgut'a kadar pek çok karakterin randımanlı bir şekilde can verdiği Karadayı dizisinde bu sefer kimin öleceğine zalimliğinden yıldığımız Mehmet Saim karar verecek. Peki Karadayı'da Mehmet Saim'in emriyle kim ölecek? Bunu 12 Ocak Pazartesi akşamı 20:00'de öğreneceğiz ama Mehmet Saim'in öldürmemesi gereken 7 karakteri sizler için sıraladık.
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikal.com.tr / Arşivi

Mehmet Saim'in zalimlikleri dizinin başından beri artık en sabırlı izleyicilerin bile sinir sistemini zorlar nitelikte. Karadayı dizisinde ortadan kalksa sanki bir anda tüm sorunlar çözülecekmiş gibi bir his yaratan Mehmet Saim, kendi ölmediği gibi bir de üstüne pek çok karakterin de kalemini kırmasıyla diziyi cenaze arabasına çeviriyor. Tamam senaristlerin elinde Mehmet Saim önemli bir koz, ölmesin Mehmet Saim ama her önüne geleni de öldürmesin. Yoksa dizi Karadayı Kabristanı'na dönecek. Kimi mi öldürmesin Mehmet Saim? İşte size Mehmet Saim'in Karadayı'nın 93. bölümünde öldürmemesi gereken 7 karakter:

1. Ayten


Yıllar sonra Türkan Şoray'ı andıran bir yüz, bir çift göz bulmuşuz onu da Mehmet Saim elimizden almasın kardeşim. Gerekirse bir bölümde 100 figüran öldürsün ama Ayten'e dokunmasın.

2. YasinYasin de ölmesin, zaten dizilerimizde renkli gözlü insan evladı bulmak zor oluyor. Kenan İmirzalıoğlu'nun, Berguzar Korel'in koyu renkli gözlerine bakmaktan içimiz şişti. Rıza Kocaoğlu en azından arada bir yakın plan yüz çekimleriyle içimizi açıyor, harcamayın Yasin'i. Harcayacaksa da kendisi gibi renkli gözlü bir karakteri sokun önce diziye sonra Mehmet Saim ne zalımlık yapacaksa yapsın.

3. Songül


Leyla Lydia Tuğutlu dizide çok şükür yaş ortalamasını biraz düşüren bir genç kızımız. Bergüzar Korel geçmiş 32'sini, Kenan İmirzalıoğlu deseniz 40'ına dayadığı merdivenden çıkmış yukarı. İnsan biraz olsun genç yüzler görmek biraz olsun taze körpe bakışlarla karşılaşmak istiyor. Songül de ölürse, geri kalan karakterler zaten bir iki sezon sonra orta yaş bunalımından izleyiciyi kangren edecek. Gerekirse Songül dursun herkes ölsün.

4. Osman


Aynı şekilde Osman da diziye bir renk, bir dinamizim katan genç bir yüz. Üstelik, gelecekte çok daha büyük rolleri üstlenebilecek bir performans ışığı olan Emir Çubukçu'yu izleyiciler olarak daha fazla izlemek istiyoruz yani. Mehmet Saim gerekirse Çetin Tekindor'un canlandırdığı Nazif Kara'yı öldürsün, meydan gençlere kalsın.

5. BelginMehmet Saim gerekirse dizideki herkesi teker teker öldürsün ama Belgin'e dokunmasın. Bıktık yıldık kardeşim bu Feride'nin acıklı serzenişli karakterinden. İki bölüm dursa üçüncü bölüm yağdır mevlam su misali ağlıyor. Bergüzar Korel'den bezdirdi bizi Feride'nin acıklı halleri. Ama Belgin öyle mi? Kadın gibi kadın, duruşu güzelliği, tatlı sert halleri... İnsanın içini açıyor Belgin. Mehmet Saim'in Belgin'i öldürme niyeti varsa bilelim, izleyiciler olarak gerekirse önünde biz siper olalım. Sin City'de Eva Green, Jessica Alba uğruna ölünecek kadın oluyor da Karadayı'da Funda Eryiğit olamaz mı? Ölürüz de öldürtmeyiz Belgin'i! Funda Eryiğit cihana bedelmiş biz önceki yapımlarda kıymetini bilememişiz...

6. OrhanOrhan da dursun bir kenarda, karakterin en azından içi geçmemiş bir enerjisi var. Mahir'e bakıyorsun artık hoşaf olmuş çektiği aşk acısından, kederinden, mücadelesinden. Altı yamalı ayakkabı gibi... Ama Orhan öyle mi? Deli fişek gibi karakter nerede ne zaman kime patlayacağı belli değil. Hırsları ihtirasları var. Her bölüm ayrı heyecan, ayrı gerilim.

7. SühedaSema Öztürk her ne olursa olsun dizideki kara kuru tiplerin yanında gerçekten nefes aldırıyor insana. Biraz renk olması lazım, biraz insan baktığında arada Süheda'yı görünce bu dizide hayat var diyor. Mehmet Saim gerekirse kendi kızı Feride'ye kıysın Süheda'yı rahat bıraksın. 3 sezondur kara kuru gözü yaşlı tiplerden içimiz şişti.