Kendi aracını gasp etti!

Kendi aracını gasp etti!
Kendi aracını gasp etti!
Daha önce size dünyadan pek çok garip olay paylaştık ancak bu sefer garip haber Türkiye'den geldi. Gasp kimsenin maruz kalmamasını temenni ettiğimiz bir suç. Kimsenin kimsenin malını gasp etmediği bir dünya hepimizin hayali. Ancak "Böyle bir şey sadece Türkiye'de olur" dedirten bir olay yaşandı. Bir adam kendi aracını gasp etti!

RADİKAL - DHA'nın geçtiği haberdeki olay gasp suçuna yepyeni bir kulvar açacak nitelikte... Büyükçekmece’de otomobiliyle seyir halindeki Murat T., trafik uygulaması yapan ekipler tarafından çevrildi. Yapılan alkol kontrollünde Murat T.’nin yasal sınırın üzerinde alkollü olduğu tespit edildi. Trafik cezası kesilen Murat T. trafikten men edilirken, kullandığı araç da evraklarındaki eksikler yüzünden  bağlandı. Trafik polislerinin kullandığı aracıyla yediemin otoparkına gelen ve Murat T. aracını orada bırakarak ayrıldı.

Ancak Murat T. bir saat sonra  aynı otoparka bir arkadaşı ile birlikte geri döndü. Murat T. bir süre çevrede dolaştıktan sonra aracının otoparktaki yerini değiştirmeye çalışan otopark görevlisi Mehmet D. ile tartıştı. Bıçakla otopark bekçisi Mehmet D.’yi tehdit eden Murat T. zorla kontak anahtarını aldığı kendi aracını gasp ederek kaçtı.

Kendi aracını gasp ederek kaçan Murat T. polis ekipleri tarafından yakalandı. Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen Murat T. işlemleri tamamlandıktan sonra sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.


    ETİKETLER:

    Mahkeme