Keşke benimki de böyle olsaydı diyeceğiniz 8 ofis

Keşke benimki de böyle olsaydı diyeceğiniz 8 ofis
Keşke benimki de böyle olsaydı diyeceğiniz 8 ofis
Haftada en az beş gün, (altı gün çalışanlara selam olsun), günde en az 9 saat çalıştığımızı düşünürsek, çalıştığımız yerlerin çalışma performansımızın üstündeki etkisi yadsınamaz. Bazı şirketler var ki bu ofis dizaynı işini olması gerekenden biraz fazla ciddiye almış, ofis değil yaşam alanı yaratmış. Bakın inceleyin, kendiniz hayran olun. Hatta siz bu yazıyı patronunuza da yollayın; hep mi o sizden bir şeyler isteyecek canım...

Günde en az 9 saatimizi geçirdiğimiz ofislerimizin fiziksel şartları elbet hepimiz için önemli. Oturduğunuz koltuktan tutun, tuvaletin hijyenine kadar pek çok şey insanın çalışma performansını doğrudan etkiliyor. Dünyada bazı büyük şirketler var ki bu temel ihtiyaçları olabilecek en üst seviyeye çıkartmış, bir de üstüne personel motivasyonunu tavan yaptıracak özellikleri olan ofisler dizayn etmişler. İşte size de keşke benim ofisim de böyle olsaydı dedirtecek 8 çalışma alanı

1. Airbnb

Kişilere kendi evlerini  ve bir başkasının evini tatil amaçlı kiralama hizmeti sunan Airbnb'nin ofisi sunduğu hizmetin doğasıyla iç içe.

2. Urbanoutfitters

Günlük giyimde bir tür trend belirleyicisi durumunda olan Urbanoutfitters'ın mağaza dizanyları ofisleriyle ilgili bir ipucu verir cinstenmiş aslında. Zira ofisleri de mağazaları kadar havalı.

3. Inventionland Design Factory

Inventionland Amerika'daki en büyük icat ve tasarım ofislerinden bir tanesi. Öyle de bir ofis yapmışlar ki, en düz insanı bile koysak ilhamdan mucit olur çıkar. 

4. Zynga

Zynga da ne markası diyenler için hemen o sihirli kelimeyi söyleyelim; Farmville! Milyonlarca insana tarla sürdürüp ekin toplatan bu şirket oyunlar üstüne üretim yapıyor. E ofis de ona uygun olmuş haliyle; zira 90'lardaki oyun salonlarından hallice

5. Google

Hayır ağlamıyoruz, gözümüze bir şey kaçtı. İnternetin babası Google'ın ofisi insanda bir an için de olsa, 'Ne iş olsa yaparım ya...' diyerek kapılarına dayanma hissi uyanıdırıyor. 

6. Facebook

İnternetin bir diğer atar damarı olan Facebook'un ofisi de ofislikten çok yaşam alanı olarak nitelendirilebilecek cinsten.

7. Pallotta Teamworks

Hayır amaçlı para toplamak için bisiklet ve koşma yarışı düzenleyen bir şirket olan Palotta Teamworks'ün ofisinde bir çizgifilm havası hakim.

8. Selgas Cano Architecture Office

Bir mimarlık ofisinden beklentimiz elbet yüksekti ama bu kadarını da beklemiyorduk. Vay canına diyerek hüzünlü gözlerle kendi masamıza dönüyoruz.