Kim demiş çocukla seyahat etmek zor diye?

Morgan Brechler isimli 25yaşındaki kadın kızı Hadlie ile birlikte Amerika'nın doğal yaşam parklarını geziyor, onunla birlikte dağlara tırmanıyor. Brechler, 'çocukla seyahat zor' diyenlere inat, kızıyla birlikte pek çok kişinin kendi başına bile cesaret edemeyeceği parkurların üstesinden geliyor. İkilinin Instagram hesapları bu ara maceralarına tanıklık etmek isteyen takipçilerle doluyor.

RADİKAL - Morgan Brechler, Hadlie ile birlikte ilk tırmanışını gerçekleştirdiğinde bebeği henüz yalnızca birkaç aylıkmış. Şu an 25 yaşında olan Brechler bugüne kadar Amerika ’nın en meşhur doğal yaşam parklarını ve ikon haline gelmiş alanlarını kızıyla birlikte gezmiş. Bunların arasında Grand Canyon ve meşhur Joshua Tree de var.

Anne kızın seyahatleri yalnızca Amerika ile sınırlı değil. İkili Havai ve Meksika’ya gitmiş birlikte. Kendisini bir doğa aşığı olarak tanımlayan Brechler tırmanışlarında ve yürüyüşlerinde kızını sırtında taşıyor. Hadlie’nin tırmanmasının güvenli olacağı durumlarda da onun için taşıdığı tırmanış ekipmanlarını kullanıyor.

Instagram’da şu an 11 bin takipçileri olan anne kız haftasonu maceralarını takipçileriyle paylaşıyor. İkilinin pek çok anneye de ilham kaynağı olduğu kesin. Daily Mail’da yer alan habere göre Brechler içinde yaşadığımız dönemin teknolojinin olumsuz etkilerinden nasibini aldığını, bu yüzden çocukların doğa ile içiçe olmasının önemli olduğunu söylüyor.

‘Hadlie’nin hayatı sevmesini istiyorum ve inanıyorum ki bunu sağlamak için onun doğaya karşı müteşekkir olmayı öğrenebilmesi için onunla arkadaş olmasından daha iyi bir yol yok. Ayrıca ikimizin paylaştığı bu anları da çok seviyorum; birlikte kamp yapıyoruz, tırmanıyoruz ve seyahat ediyoruz.’ Diye de ekliyor 25 yaşındaki anne.

‘İnsanlar çocuğunuz olduğunda hayatınızın bittiğine inanıyor. Ben buna katılmıyorum. Benim hayatım Hadlie onun bir parçası olduğunda başladı. O benim en iyi arkadaşım ve ilham kaynağım. Bu maceralarımı paylaşmak isteyeceğim başka kimse yok.‘