Kırkılmaktan 6 sene boyunca kaçan Shrek'in yeni görüntüsü şaşırttı

Kırkılmaktan 6 sene boyunca kaçan Shrek'in yeni görüntüsü şaşırttı
Kırkılmaktan 6 sene boyunca kaçan Shrek'in yeni görüntüsü şaşırttı
Kırkılmaktan hiç hoşlanmadığı için bahar gelince sürüsünden ayrılıp bir mağarada saklanan Shrek ismindeki koyunun tüyleri altı sene sonra kırkıldı. Kabarık tüylerinin kırkılmasından sonra hayli değişen Shrek'in bu değişimi sosyal medyada defalarca paylaşıldı.

RADİKAL - Bir koyunun tüyleri en fazla ne kadar uzayabilir sorusunu kırkılmaktan hiç hoşlanmadığı için tüm dünyaya ilan eden Shrek isimli bu koyun, bahar dönemindeki kırkılmaları bir mağarada saklanarak atlatmış. Tam 6 sene boyunca tüylerine dokunulmayan Shrek'in sahibi onu en son gördüğü zaman artık bir koyun olup olmadığını bile fark edemeyecek duruma olduğunu söylemiş.

Modern Farmer'da yer alan habere göre Shrek'in bu görüntüsü koyunların tüyleriyle ilgili bazı soruları da beraberinde getirmiş. Hayvanın sağlığının bu uzunluktaki tüyler yüzünden tehlikeye girip girmeyeceği sorusuna Wisconsin Üniversitesi, Koyun Çalışmaları Başkanı Dave Thomas, sıcak havalarda koyunun bu yüzden strese girebileceği ihtimalinden bahsederek cevap vermiş. Bu uzunluktaki tüylerin hayvanların hareket etme yetilerini kısıtladığını da sözlerine eklemiş.

Yine de, uzun tüyleriyle oldukça sevimli görünen Shrek'in bireysel özgürlüğünü kullanarak kırpılmamayı tercih ediyor olmasına bir noktada son verilmiş. Shrek nihayet 6 senelik tüylerinden kurtulduğunda üstünden çıkan tüyden 20 adet erkek takım elbisesi yapılabilirmiş.

Kırpıldıktan sonra güzel peleriniyle poz veren Shrek halinden pek de mutsuz görünmüyor, siz ne dersiniz?


  ETİKETLER:

  Erkek

  ,

  Modern

  ,

  İlan

  ,

  zaman

  ,

  sıcak

  http://www.radikal.com.tr/142290714229071

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hiç unutmam sene 2004 - Hüseyin Şevki Topuz

  Bu olay 11 yıl önce gerçekleşmiş. 2011 de ise Shrek'in öldüğüne dair bir haber yayınlanmış BBC'de. "Shrek the sheep" diye google araması ile 10 saniye içinde ulaştığım bilgi.