Kız arkadaşla izlenmemesi gereken 10 dizi

Kız arkadaşla izlenmemesi gereken 10 dizi
Kız arkadaşla izlenmemesi gereken 10 dizi
"Bu diziye güzel diyorlar, gel sevdiceğim beraberce izleyelim" denilecek ve denmeyecek diziler var neticesinde. Özellikle kız arkadaşınızlayken bu dizilerden uzak durmanız tavsiye edilir. / Samed Aslan
Haber: Ranini TV / Arşivi

Dizi dünyası bir acayip hastalık. Bir kere kapıldığınızda frene basmak çok güç. Aslında bir fren olabileceğini dahi unutabiliyorsunuz. Haksız da sayılmazsınız zira bizlere muhteşem hikayeler sunuyorlar. Birileri ile dizi izleme fikri başlangıçta çok sıcak gelse de, o biri sevgiliniz ise, dizi dünyasının harikalar diyarı sizin için bir mayınlı araziye dönebiliyor.

İşte o mayınlı arazinin haritası ve yanınızda sevgiliniz varken izlememeniz gereken diziler...

1. Californication

İlişkiler için en ters köşe dizi diyebilirim. Bir yanda diziye giren çeşit çeşit harika kadınlar, cinsellik sizi kendine çekerken yaramaz çocuk Hank Moody resmen bir çuval inciri berbat ediyor. Hem yakışıklılığı, hem hali ve tavrıyla gerçekten izleyen her kadını cezbediyor. Hele en olmadık anlarda sevdiği kadına söylediği sözler yüzünden sevgilinizden kontra bir "sen niye bana böyle şeyler söylemiyorsun?" sorusu alabilirsiniz. Tabii "ben de o kadar tur atsam, ben de söylerim" diyemeyeceksiniz. Madem öyle en iyisi izlememek.

2. True Blood

Öncelikle bir HBO işi... Yani saygımız sonsuz. Ne çıkarsa izleriz zaten. Kanal da hemen her işinde farkını mutlaka ortaya koyar... True Blood'da da 'vampir' konusunu oldukça farklı ele almışlar. Buraya kadar güzel de bir yapımda her erkek çok yakışıklı, her kadın vasatın altında kalır mı yahu? Kadınlar için tam bir göz banyosuyken erkekler için tam bir işkence. Bizim canımız patlıcan mı yahu?

3. Blue Mountain State

Bitişine en çok üzüldüğüm dizilerden biridir BMS! Had safhada cinsellikle yoğrulmuş inanılmaz komik ve kaba bir mizahı vardı. Siz esneyen bir gergedan gibi ağzınızı aça aça kahkaha atarken sevgiliniz "kim bu adam?" diye düşünerek size acı acı bakabilir. Hiç gerek yok. O gidince izlersiniz.

4. Sons of Anarchy

Bu bir motosiklet çetesi hikayesi... Gerçekten etkileyici ve sürükleyici ama konumuz bu değil. Bir kere sevgiliyle beraber dizi izlemeye başladıysanız bir şeyler hafiften monotonlaşıyor demektir. Tam bu noktada ihtiyacımız olan en son şey yakışıklı kötü çocuklar. 'Kadınlar neden bu tip adamları seviyor' sorusunu geçeli çok oldu. Güncel soru, "nasıl önlem alabiliriz?" İzlemeyerek kardeşim, izlemeyerek...

5. Fargo

Hepimiz ilişkilerimizde belli maskeler takıyoruz ve iş evliliğe varınca o maskeler yavaş yavaş düşüyor, doğal olarak. Arda kalan çoğu zaman karşı tarafın pek de hoşuna gitmiyor. Fargo da bir noktada o maskelerin bir anda düşüşünü gösteriyor. Size bayılan o hatun bir anda 20 sene sonraki sizin maskesiz halinizi düşünmeye başlayabilir. Hiçbirimiz bunu istemeyiz.

6. House

Kadınların etrafında dolansa nefret edeceği ama TV'de görünce ekrana yapıştığı karakterler sıralamasında birinci gelir Doktor House! Tabii kadınlar bunu bilmiyorlar. House gibi davransanız küser, davranmasanız odun muamelesi yapar... İki ucu kötü değnek yani. En iyisi hiç tutmamak! Bırak bırak!

7. Mad Men

New York'un belki de en sorunlu ve en cafcaflı yıllarında, 1960'larda bir grup zeki reklamcının alkol, kadınlar, şıklık ve lüks dolu hikayesi. Vahşi kapitalizmin çıldırdığı dönemler ki reklamcılık için bunun anlamını açıklamaya gerek yok. Tüm bunların ortasında aynı anda hem kötü, hem zeki, hem başarılı, hem çok yakışıklı bir adam, Don Draper var.

Don Draper için tam olarak, her kadının gördüğünde asla başaramayacağını içten içe bilse bile avucunun içine alıp süt kuzusuna çevirmek istediği erkek tiplemesinin ansiklopedideki karşılığı diyebiliriz. Belki bir George Clooney kadar değil ama ne çektik be senden kardeşim! Biz çektik, henüz izlemeyenler varsa siz çekmeyin. Aman diyorum bak...

8. The Affair

Daha bu sezon başladı ama gerçekten farklı bir tarzı var. Bir yasak ilişkide erkek ve kadının aynı olayları kendi bakış açılarıyla nasıl da farklı gördüklerine tanık oluyoruz. Hani "ben seni biliyorum ama erkek milletini de biliyorum hayatım" geyiği var ya hani... Yanınızdaki kadının da sizin içinizi bilmesini istemeyeceğinizi biliyorum. Benden söylemesi.

9. Yerli Diziler

Hiç aşırı yerli dizi izlemekten belirli oranda gerçeklikten kopmuş bir kadınla beraber oldunuz mu? Ben oldum efendim. Başta bilmiyordum tabii ama durduk yere kavgalar çıkartıp sonra aşk dolu barışmalar tekrar tekrar yaşanınca inanılmaz bir yorgunluk hissi yaratıyor. Öyle ki sırf enerjiniz çalındığı için başka güzel ilişkileri pas geçiyorsunuz. 10 madde içerisinde en tehlikelisi bu madde. Karşı cins çok çabuk kaptırabiliyor kendini. Dışarıya çıkın, gezin tozun ilişkinizi kurtarın veya yavas yavaş kaçın. Bize de yazık hemcinslerim, dünyaya kaç kere geliyoruz ki?

10. The OZ

Bir hapishane hikayesi OZ. Belki de dizi tarihinde yapılmış en sert iş. Öyle ki o kadar sezonun ardından dizi bittiğinde annenize el öpmeye gitmek istiyorsunuz. Hapishane dizisi olarak fazlaca erkeksi bir yapım. Bölüm başına yaklaşık 4 çıplak erkek düşüyor. O kadar sezonda sevgilinin bir takım kıyaslamalara girmemesi imkansız. Alarm diyorum! Kırmızı alarm!