Köpeklerini vuracak birini bulmak için Facebook'a ilan yazdılar

Köpeklerini vuracak birini bulmak için Facebook'a ilan yazdılar
Köpeklerini vuracak birini bulmak için Facebook'a ilan yazdılar
Sosyal medya, tarihinin en kan dondurucu Facebook durum güncellemelerinden birine şahit oldu geçtiğimiz günlerde. Kendi hesabından, 'Birisi gelip köpeğimizi vursun, kimsenin bunu yapacak cesareti yok! Silahı biz temin edeceğiz' yazan kişinin gönderisi yerel topluluk tarafından zamanında fark edilince, köpek sahiplerinin elinden kurtarıldı.

RADİKAL - Troup, Teksas’ta yaşayan bir aile, köpeklerini öldürmesi için birini aradıklarını Facebook’tan duyurdu. Paylaştıkları mesajda, ‘buradan kimsenin içi buna el vermiyor’ benzeri bir ifade kullanan aile üyeleri, mesajı dikkate alan ve gereken kurumlara zamanında haber veren kişilerce dileklerini gerçekleştiremediler.

Cinnamon isimli, 3 yaşındaki St.Bernard ve İngiliz Bulldog kırması köpeğini ‘artık bakamayacağı’ ve köpeğin ‘sürekli çöpü karıştırdığı’ gerekçeleriyle öldürülmesini isteyen sahiplerinin bu dehşet verici Facebook mesajı neyse ki görenlerin zamanında tedbir almasını sağladı. Eve zamanında giden Troup Polis Teşkilatı yetkilileri ve Smith County Hayvan Kontrol Merkezi çalışanları, sahipleri dileklerini gerçekleştirecek birini bulamadan köpeği sahiplerinden kurtardı.

Buzfeed’de yer alan habere göre, sahipleri köpeği teslim ettikleri için haklarında herhangi bir işlem yapılmayacak. Alındıktan sonra Nicholas Pet Haven’a götürülen Cinnamon, yapılan veteriner kontrol sonrasında, birisi onu sahiplenene kadar kalacağı geçici evine götürüldü.


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  haber

  ,

  Aile

  http://www.radikal.com.tr/143863214386321

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yaşama verilen değer - hursitoz

  Sosyal medyada saçma sapan, hatta şok edici paylaşımlar yapanlar her seferinde insanı şok edecek yeni birşeyler buluyorlar. Ancak bu haberde beni asıl şaşırtan ve düşündüren yetkililerin bu duruma müdahale etmesi. Dünyanın başka yerlerinde hayvan hayatına bile ne kadar değer verildiğini ve bizdeki durumun ne olduğunu düşünmemiz gerekli bence.