Koşu rotasıyla resim çizme sanatı

Koşu rotasıyla resim çizme sanatı
Koşu rotasıyla resim çizme sanatı
Amerikalı Claire Wyckoff, sabah koşularında özel rotalar izliyor ve görünmez resimler çiziyor.

RADİKAL - İşte “şerefsizim benim de aklıma gelmişti” diyeceğiniz bir fikir… Amerikalı reklam yazarı Claire Wyckoff, koşuya çıktığında sokaklarda görünmez izler bırakıyor. Nike’ın kaç kilometre boyunca ve hangi yol üzerinde koştuğunuzu gösteren Nike+ adlı ürününü kullanan Wyckoff, koşacağı sokakları önceden belirleyip, çeşitli desenler çiziyor.

İlk ‘sanatsal’ çalışmasını 14 Haziran’da gerçekleştiren Wyckoff, fotoğrafları Running Drawing adlı tumblr sayfasında ve @clairewyckoff Instagram hesabı üzerinden paylaşıyor.

Sabahları üşenmeden erken kalkan ve sağlıklı bir yaşam için koşuya çıkan herkesi, Wyckoff kadar yaratıcı eserler üretmeye davet ediyoruz. En azından penis çizmekten çok daha iyisini yapabilirsiniz.

1. İlk denemesinde corgi cinsi bir köpek çizmeye çalışmış. Fena değil…

2. Babalar gününde çıktığı koşuda, günün anlam ve önemine binaen penis çizmiş. Fotoğrafın altına düştüğü not: Bugünkü koşu çok sert geçti.

3. İlki 'çok tutunca', takipçilerinin isteği üzerine bir tane daha penis çizmiş.

4. Burada Amish topluluğuna mensup bir kadının kafasını çizmeye çalışmış.

5. Game of Thrones’da Theon Greyjoy’un hadım edildiği sahnenin şerefine, bir penis daha… 

6. Hayalet Avcıları (Ghostbusters) filmindeki Slimer adlı hayaleti çizmiş.

7. 8 Temmuz’da paylaştığı bu terbiyesiz koşu rotasını, aslında kanserle savaşan bir arkadaşı için çizmiş. Wyckoff, fotoğrafla beraber “Bu koşuyu, Ashleigh Blumer Kohlitz için yaptım. Koşunun adı “Kanseri s….r et”. Batı yakasındaki arkadaşların bugün seni düşünüyor. Bana orta parmak çizmem için bir imkan sağladığın için teşekkür ederim. Biliyorum ki her şey harika gidecek.” notunu paylaşmış. 

8. Bu da 4. penis… Why so penis, Claire?!

9. Kızkardeşi Wyckoff’un adını çizmesini istemiş ama, onun yerine direkteki bir striptizciyi çizmeye karar vermişler. Pek benzememiş ama fikir orijinal.

10. 1978’te çıkan Atari oyunu Space Invaders’taki bir uzaylıyı çizmiş. işte bu, çok yaratıcı bir fikir.