Kraliçe konuşmasında 'Game of Thrones' dedi, sosyal medya yanlış anladı

Kraliçe konuşmasında 'Game of Thrones' dedi, sosyal medya yanlış anladı
Kraliçe konuşmasında 'Game of Thrones' dedi, sosyal medya yanlış anladı
Kraliçe 2. Elizabeth'in her yıl Noel'de yaptığı ulusa sesleniş konuşmasına, bu sefer 'Game of Thrones' dizisine yaptığı atıf damgasını vurdu.

RADİKAL - Birleşik Krallık'ta 2014'ün en büyük haberi İskoçya'nın başarısız olan bağımsızlık referandumuydu. ‘Uzlaşma’ olarak geçen bu başarısız referandumdan sonra Birleşik Krallık, İskoçlara Krallıkla ilgili konularda daha çok söz hakkı vermeye söz verdi. Tüm dünya , Londra hükümetinin bu sözünü nasıl tutacağını tartışırken, Kraliçe 2. Elizabeth üstüne düşeni yaptı. Daily Dot'un haberine göre Noel konuşmasında bu konuya değinen Kraliçe, Kuzey İrlanda'nın başkenti Belfast’e Birleşik Krallık'ın bütünlüğünü korumak amacıyla gittiğini açıkladı.

Ancak Kraliçe’nin konuşmasında Game of Thrones’a atıfta bulunduğu cümlesi daha fazla gündem oldu. Büyük bir ironi sonucu, konuşmasında tam da Game of Thrones setine yaptığı ziyaretin, bu yüce amacı gölgede bıraktığından bahsediyordu oysa. Kraliçe konuşmasında "Haziran'da Belfast'a gittiğimde uzlaşmanın faydalarını yakından görme fırsatım oldu" dedi ve ekledi
"Game of Thrones setine yaptığım ziyaret büyük ilgi görmüş olsa da Crumlin Road Gaol'a olan ziyaretim de aklımda kalacak."

Asıl mesajı yine kaçıran sosyal medya kullanıcıları, bu atıftan sonra ilginç yorumlar yaptı. @blaaane adlı Twitter kullanıcısı “Kraliçe konuşmasında Game of Thrones’dan bahsetti ve şu an başka hiçbir şeyin önemi kalmadı” mesajını paylaşırken, @bown adlı kullanıcı ise “Pekala, kraliçe az evvel televizyonda ‘Game of Thrones’ dedi. Kısa bir süre için monarşimiz bana anlamlı göründü” yorumunu yaptı.

Çeviri: Öykü Çetin / Radikal

Khaleesi'yi gönüllerin kraliçesi yapan 10 sebep