Lego terlik işine girdi en çok anneler sevindi!

Lego terlik işine girdi en çok anneler sevindi!
Lego terlik işine girdi en çok anneler sevindi!
Dünyada çok az oyuncak Lego'nun shaip olduğu gibi bir itibarı üstünde taşır. Lego ile hayallerini inşa eden çocukların en büyük handikapı ortalıkta bir parça Lego bırakmış olmalarıdır. Acısını bilen bilir, çıplak ayakla basılan bir Lego parçasının acısı nice koç yiğitleri yere serer. Ama bu derdin devasını yine Lego buldu!

RADİKAL - Lego dünyada bir ilki geliştirerek oyuncakların yanında çocukların anne ve babaları için de bir ürün sunmaya karar verdi. Müşterilerden gelen şikayetleri değerlendirmeye alan Lego, neredeyse yarım asırdır kanayan bir yaraya parmak basarak, "Yeter artık bu annelerin taban çilesi" diyerek bir terlik geliştirdi!

Lego parçacıkları sağlam ve sert olmaları itibariyle üzerine bastığınızda korkunç acılar yaşatabiliyor. Öyle böyle değil, hele kestin bir köşesi denk geldiği zaman yerinden sıçratıp da insanı sakat bırakabiliyor. Çocukların genelde ayakları küçük olduğu için bir şekilde kurtulduğu bu zulümden ayakları nispeten daha büyük olan ebeveynler yıllardır çok çekiyordu.

Lego, müşterilerini düşünerek, batmaları ve kayıp düşmeleri engelleyen özel bir tabana sahip terlikleri üretti. Fransız bir firmayla ortaklaşa üretilen terlikler, kısa sürede sosyal medyada büyük beğeni gördü ve sipariş patlaması yaşandı. Lego yılbaşında satılacak ürünlerin yanında bu terlikleri hediye olarak dağıtacak. Bu uygulama Türkiye'de olacak mı henüz net bir bilgi yok.