Moskova metrosunda çöpçatanlık hizmeti

Moskova metrosunda çöpçatanlık hizmeti
Moskova metrosunda çöpçatanlık hizmeti
Moskova metrosu, yan koltuğuna oturan kadından/erkekten hoşlanan ama bir türlü tanışmaya cesaret edemeyen yolcuların işini kolaylaştıracak bir çöpçatanlık uygulamasını hizmete soktu.

RADİKAL - ‘Hello' adı verilen ve şimdiden binlerce kişinin indirip kullanmaya başladığı uygulama, özel bir radar yardımıyla çalışıyor. Radar, metroda söz konusu kişiye yakın oturan ve o sırada akıllı telefon ve ya tabletlerinden internete girmekte olan yolcuları tespit ediyor. Ardından önüne gelen listeden bir yolcuyu seçen kişi, ‘ilk intiba' adına bir ‘merhaba' ya da görsel bir hediye gönderebiliyor. Kayıt olma işlemi ise çok basit. Uygulamaya Facebook veya Vkontakte hesaplarıyla giriş yapılabiliyor. Başta yalnızca fotoğraf ve doğum tarihinden oluşan kullanıcı hesabına daha sonra başka bilgiler de eklenebiliyor. (tr.sputniknews.com)


  ETİKETLER:

  Facebook

  ,

  Hediye

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Telefon

  ,

  kayıt

  http://www.radikal.com.tr/129322512932254

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  wi-fi uygulamasi - user657866

  Metroda wi-fi hicbir zaman kesilmiyor cunki wi-fi Moskova Belediyesinin bedava sundugu bir hizmet olarak vagonlardan veriliyor.

  Uygulama Hakkında - user402387

  Bir programcı olarak ; şunu ifade etmek isterim. Bu uygulama diğer metroları bilmiyorum ama, KARTAL-KADİKÖY metrosunda çalışmaz eğer uygulama internet üzerinden ortam ile iletişim kuruyorsa. Ancak bluetooth gibi local bir ağ üzerinden çalışabilir o da bir zor görünüyor.

  Türkiye - user391079

  Umarım Türkiye'de kullanılmaz zira tehlikeli sonuçlar doğurabilir..

  Metroda internet sorunu - user940714

  Moskova metrosunu bilmiyorum ancak mantık gereği metro çoğu zaman yerin altında bulunmaktadır. İnternet de yerin altında çekmiyor varsayımından hareketle nasıl olacak bu iş?