Muhafazakar kesimin yeni trendi: İslami Animeler

Muhafazakar kesimin yeni trendi: İslami Animeler
Muhafazakar kesimin yeni trendi: İslami Animeler
Son dönemlerde oldukça ilgi çeken "İslami animeler" Türkiye'de de kendisini göstermeye başladı. Özellikle muhafazakar kesime hitap eden sayfalarda yer alan romantik-mizahi paylaşımların en özellerini sizler için derledik. Ama şimdiden uyaralım, sizden önce bu capsleri teyzeniz veya amcanız görmüş olabilir!
Haber: Naz Melis Zengin / Arşivi

Önceleri Güney Asya ülkelerinde kendini göstermeye başlayan “İslami animeler” Türkiye ’de de geçtiğimiz yıllar içerisinde muhafazakar kesimin epey ilgisini çekti. Kendilerine uygun gördüğü animasyon çizimleri capslerle süsleyen pek çok sosyal medya kullanıcısı, istediği mesajı verirken takipçilerini mizahtan da mahrum bırakmıyor. Muhafazakar kesimle birlikte, birçok kişi de eğlence amaçlı bu capslerden yapıp paylaşabiliyor.

Bu tip anime çalışmaları yıllardır var. Endonezya ve Tayvan gibi ülkelerde çıkışını gösteren İslami animelerin ilk örnekleri arasında, meşhur anime serisi “Naruto” nun İslami versiyonu bile var. İşte Türkiye’de çeşitli sosyal medya sayfalarında yer alan meşhur paylaşımlardan bazıları;