Oğlak burcu bir sevgiliyle yaşama rehberi

Oğlak burcu bir sevgiliyle yaşama rehberi
Oğlak burcu bir sevgiliyle yaşama rehberi
Oğlak burcu ile sevgili olmak prospektüsü olmayan bir ilaç, kullanma kılavuzu olmayan bir komut sistemi gibidir. Yanlış kullanımlar, anlık hatalar bir anda kendinizi olmadık bir tehlikenin içinde bulmanıza yol açabilir. Oğlak burcu bir sevgiliniz var ancak hayatınız zindan mı oluyor? Merak etmeyin bu yaşam rehberi sizi mutlu mesut bir aşığa çevirecek.
Haber: Oktay Volkan Alkaya - oktay.alkaya@radikalist.com.tr / Arşivi

Burç aleminin ne Koçlar ve Aslanlar kadar artist mektebinden fırlamış karakterlerine, ne de Başak ve Yengeç gibi kendi halinde insanlarına benzer Oğlaklar. Onlar kimseye 'eyvallah'ı olmayan ama bir o kadar da narin kimseler olarak aramızda geziniyorlar. Bir Oğlak'ı tanımak kolaydır ama onunla sevgili olmak gerçekten ancak insaniyet kalibresini maksimum seviyelere yükseltmiş kişilerin başarabileceği bir şeydir. 4000 yıllık bir meditasyon süreci sonunda gelinebilecek noktalara bir Oğlak'ı severek ulaşabilirsiniz. Ancak bunu başarmak için bir rehbere ihtiyacınız var. "Bir Oğlak'ı çok sevdim ama o beni hiç sevmiyor" nameleri bu rehber sayesinde sizin için tarih olacak. Hem mevcut Oğlak yarinizle aranız düzelecek, hem de gözünüze kestirdiğiniz Oğlak'a kavuşabileceksiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki maddelere özen göstermeniz.

1. İnatlaşmayın


Oğlak burcu sevgilinin tersi pistir. Genel olarak kafasındaki şeyi yapmak konusunda ısrarcıdır. Öyle ki bu burca neden "Keçi" değil de "Oğlak" diyerek mevzuyu uzatmışlar diye düşünebilirsiniz. Bildiğiniz keçidir oğlaklar, inatlaşırsanız yangın olur, alev topu olur sizi de yakar bizi de.

2. Sürpriz yapmayınSevgiliye minik sürprizler yapmak her zaman hoş karşılanır ancak sakın ola Oğlak burcuna sürpriz yapmaya kalkmayın. Oğlaklar sürprizlerden haz etmezler korkabilirler, kızabilirler, gerilebilirler aklınıza gelmeyecek tepkilerle karşılaşabilirsiniz. Lafı uzatmadan, kendisine ip ucu vermeden direkt aklınızdaki şeyi yapın.

3. Stabil kalınOğlak burçları etrafındakileri kontrol altında tutmak konusunda tutkuludurlar. Bu sebeple onun kontrolü dışında gelişen her şey onu kandırmaya yönelik bir hareketmiş gibi algılanabilir. Söylediğiniz her şey onun tarafından sizin çizgileriniz olarak algılanacaktır. Misal "Ben taksiye binmem" derseniz ömür billah taksiye binmemeniz gerekir. Gün olur işiniz düşer taksiye binecek olursunuz falan Oğlak sevgiliniz size "Hani binmezdin?" deyip sizinle dalga geçecek sanmayın. Artık onun gözünde ne yapacağı belli olmayan dengesiz birisinizdir, aman dikkat.

4. Verdiğiniz sözleri tutunHerkes verilen sözlerin tutulmasını ister tabii ama Oğlaklar için durum biraz farklı. Misal "Akşam sinemaya gidelim" dediniz, anlaştınız ne güzel. Ondan sonra fikriniz değişti ve "Haydi filancalarla oyun oynayalım" dediniz. Bittiniz. Yapmayın. Söylediğiniz her söz, yaptığınız her plan yeminle sadık kalmanız gereken bir ant gibi olmalıdır. Anlık sapmaların cezasını ağır ödeyebilirsiniz.

5. Sabırlı olunOğlak burcu sabır isteyen bir burçtur, öyle sevgili olduk bitti gitti diye bakmayın. Kendisi hırpalandığında ilk önce hırsını sizden çıkartacağı için bir nevi kum torbası gibi olmanız gerekir. Herhangi bir şeye sinirlendiğinde öfkesini sizin üstünüzde söndürme eğiliminde olacaktır. Bu gibi durumlarda otomatik pilota geçiş yapın, kendinizi rahat bırakın ve oksijen maskelerinizi takmaya hazır olun. Türbülansa girmiş uçak gibi salının onun öfkesinde. İçinizden Levent Yüksel'in şarkısındaki şu sözleri geçirin: "Şiddetin ne hoş ne güzel şefkatin..."

6. İçinizden düşünmeyinİnsan bazı şeyleri önce kendi kafasında değerlendirip sonra değerlendirmek ister değil mi? Öyle ama sakın bunu Oğlak burcu sevgiliniz hakkında bir şeyler düşünüyorsanız yapmayın. Çünkü o "Acaba benim hakkımda ne düşünüyor?" demez "Benim hakkımda hiç bir şey düşünmüyor!" şeklinde kuruntulara kapılır. Aklınızdan geçen dilinizden de geçsin. Onun hakkındaki fikir ve düşüncelerinizi hemen anında paylaşın, kendisini daha mutlu hissedecek sizi de darlamayacaktır.

7. IskalamayınOğlak burcu bir sevgiliniz varsa onun size anlattığı, gösterdiği her şeyi aklınızda tutmanız ve hemen hatırlamanız gerekir. "Sana geçen bir şarkı yollamıştım" dediğinde "Ne şarkısı?" derseniz bittiniz. Gidin kendinizi yüksek bir binadan atın ve kafa üstü düşmeye gayret edin. Hafızanız zayıfsa bol bol ton balığı ve fosfor bakımından zengin besinler tüketin. Unutursanız, unutulmaz tecrübeler yaşayabilirsiniz. Bu yüzden hiç bir ayrıntıyı ıskalamadan sevgilinizi takip etmeniz gerekebilir, mümkünse bir not defteri taşıyın ve not tutun!

8. Kendinizi şanslı hissedin


İlk 7 maddeye bakıp da "Kaçın ulan kaçın!" diyerek uzaklaşmaya kalkmayın. Oğlak burcunun bir takım sıkıntılarına göğüs gerebilirseniz sizi dünyanın en mutlu insanı yapacaktır. Birincisi inanılmaz derece de koruyucu olan Oğlak burcu yeri gelir sizi kendinizden bile korur kollar. Size sahip çıkar. Kendinizi asla yalnız hissetmezsiniz.

9. Başarılı olmaya hazır olunHayatınız boyunca istediğiniz şeyler bir türlü elinize geçmemişse, bırakın kişisel gelişim kitaplarını atın bir kenara gidin helal süt emmiş bir Oğlak burcu sevgili bulun. Oğlaklar sevgililerinin arkasında duruşlarıyla, onların başarılarından beslenişleriyle çok özel insanlardır. Sevgilisi Oğlak olanın sırtı yere gelmez, yürür gider. Misal dizi yönetmenisiniz ve çektiğiniz dizi tutmuyor, kanal yayından kaldırdı kaldıracak... Mevcut bir sevgiliniz varsa savın başınızdan gidin bir Oğlak burcu sevgili yapın, bakın bakalım reyting rekorlarından gözleriniz yaşarıyor mu yaşarmıyor mu!

10. Kafanız rahat olsun


Çoğu burca mensup insan hep bir yardım ve destek talebinde bulunabilir. Oğlaklar ise başkasına ihtiyaç duymadan yaşamayı severler, elbette ilgi ve alakanızı hissettirin ancak kafanız rahat olsun o büyük ihtimalle işini kendisi halledecek ve size yük olmamaya çalışacaktır.

11. Aşka doyun


Oğlaklar sevgilerini ifade etmek konusunda tabiri caizse ateş eden insanlardır. Doya doya söylerler size olan aşklarını bağlılıklarını, öyle "Aman bizimki de iyicene soğudu benden" gibi bir cümle asla aklınızdan geçmez. Mutlu olursunuz, aşka doyarsınız, ayaklarınız yerden kesilir. Böyle dediysek çok ağdalı cümleler de ummayın, yetinmesini bilin sıcacık bir "Seni seviyorum" yeter de artar kıymetini bilene.

12. Güveni hissedinOğlakların bir başka yüreğe su serpen özelliği de onlara sonsuz güven duymanızı sağlayacak ilişki sorumluluklarıdır. Asla başına buyruk hareket etmezler ve siz olmadan hayattan pek fazla keyif de almazlar. O yüzden Oğlak sevgiliniz varsa kıymetini bilin öpün de başınıza koyun.

13. VazgeçmeyinOğlak burcu bir sevgiliniz varsa iyi günde de, kötü günde de ondan vazgeçmeyin. Eğer zaten sizin sevgiliniz olmayı göz almışsa sizi ruh eşi olarak görmüş demektir. Çünkü mükemmeliyetçi bir ruh halleri vardır. İçlerine sinmeden asla biriyle birlikte olmazlar. Hayatınızda bir Oğlak varsa asla ondan vazgeçmeyin çünkü o kesinlikle sizin ruh eşinizdir.