Öğrenciler farkındalık yaratmak için aynayı bu posterle kapladı

Öğrenciler farkındalık yaratmak için aynayı bu posterle kapladı
Öğrenciler farkındalık yaratmak için aynayı bu posterle kapladı
Amerika, Kansas'taki Trinity Academy öğrencileri okullarındaki tuvalet aynasını insanın kendisini olduğu gibi kabul etmesiyle alakalı motivasyon verici mesajlarla kapladı. Öğrencilerin aynadaki yansımalarından daha fazlası olduğunu hatırlatmak için yapılan bu küçük ama anlamlı hareket sosyal medyada yankı uyandırdı.

RADİKAL - Trinity Academy öğrencileri gençler arasında oldukça yaygın olan dış görünüşle ilgili takıntılarla baş edebilmek ve bu tür düşüncelerin kendilerini daha kıymetsiz görmelerine sebep olmasının önüne geçebilmek için okullarındaki tuvaletlerin aynasını konuyla ilgili destekleyici mesajların yer aldığı bir posterle kapladı.

Metro’nun haberine göre, ilham verici alıntılarla dolu olan kağıtta hem dini mesajlara hem de dış görünüşündeki memnuniyetsizliğin kişinin karakterindeki iyiliklerinin önüne geçmeyeceğine dair yazılara yer verildi.  Bu tür rahatsızlıklar duyan öğrencilerin aynadaki görüntüleriyle ilgili duydukları endişeleri bırakmaları için hazırlanan bu proje sosyal medyada da oldukça büyük bir yankı uyandırdı.

Kağıtların aynalarda daha uzun süre kalmayacağı ön görülse de öğrenciler posterin kaldığı süre boyunca tür düşünceleri olan arkadaşlarına, ‘aynalar yalnızca nasıl göründüğünü gösterir, kim olduğunu değil.’ Mesajını vermekte başarılı olmasını umuyorlar.


  ETİKETLER:

  Metro

  ,

  Proje

  ,

  sosyal

  ,

  dolu