Öğrencinin bebeği ağlayınca profesör inanılmaz bir şey yaptı

Öğrencinin bebeği ağlayınca profesör inanılmaz bir şey yaptı
Öğrencinin bebeği ağlayınca profesör inanılmaz bir şey yaptı
Kucağında bebekle ders anlatan profesör, eğitim hayatını askıya almak zorunda kalan anne babalara ilham verdi.

RADİKAL - Kudüs’teki İbrani Üniversitesi’nde (Hebrew University) herkesi şaşırtan bir olay yaşandı. Master dersi veren Sydney Engelberg adlı profesör, kucağında bebekle ders anlattı!

Yahoo’da yer alan habere göre olay, “çocuk da yaparım kariyer de” düsturuyla hareket eden bir annenin master dersine girmesi sonrasında yaşandı. Dersi kucağındaki küçük oğluyla dinleyen anne, önceleri hiçbir sorun yaşamadı. Ancak küçük bebek gittikçe huzursuzlanmaya ve en sonunda ağlamaya başladı. Genç anne, sınıftaki diğer öğrencileri rahatsız etmemek için dışarı çıkmaya hazırlanırken, 67 yaşındaki profesör Sydney Engelberg onu durdurdu ve kimsenin tahmin edemediği bir şey yaptı.

Küçük bebeği kucağına alan Engelberg, öğrencisinin bebeğini kucağına aldı ve sınıfa dersi anlatmaya devam etti. İyi kalpli öğretmen, bebeğin susması için bir yandan onu salladı, bir yandan da sınıfa ders anlattı.

Profesör Engelberg’in kızı konu hakkında bir açıklama yaparak, babasının sınıfındaki anneleri her zaman teşvik ettiğini belirtti. Kızının ifadesine göre 45 yıldır ders veren Profesör Engelberg, daha önce öğrencilerine sınıfa gelirken çocuklarını da getirebileceklerini, hatta isterse bebeklerini emzirebileceklerini belirtmiş.

Söylemeye gerek bile yok; Imgur’da paylaşılan fotoğraf internette viral oldu. Çocukları doğduktan sonra yüksek öğrenime ara veren pek çok ebeveyn, bu fotoğrafın kendilerine ilham verdiğini belirttiler. Fotoğrafa yorum yapan bir kadın ise “Anne olan öğrencilerine bu şekilde destek olmak gerçekten yürek ister. Bir yandan ailelerini kurarken, bir yandan eğitim alabilmeleri için onlara destek olmak çok önemli” notunu paylaştı.