Öldürdüğü sevgilisinin kimliğine bürünüp sosyal medyayı salladı!

Öldürdüğü sevgilisinin kimliğine bürünüp sosyal medyayı salladı!
Öldürdüğü sevgilisinin kimliğine bürünüp sosyal medyayı salladı!
Şimdiye kadar pek çok ilginç cinayet haberleri okumuşsunuzdur, işitmişsinizdir ancak böylesi ancak bu çağda karşılaşabileceğiniz türden! Güney Kore'de genç bir adam sevgilisini vahşice öldürdü ve sosyal medyada onun kimliğine bürünerek soğukkanlılıkta bir çığır açtı. İşte o ilginç hikaye...

RADİKAL - Hikayemiz üzücü, trajik ve kadına şiddetin dünyada hangi boyutlara vardığını gösteren türden. BuzzFeed News'in ortaya çıkarttığı haber şu sıralarda herkesin akıllarına durgunluk veriyor. Habere başlamadan önce olayın yaşandığı Güney Kore'deki kadına şiddet oranıyla ilgili bir detay bilgi verelim: Yapılan araştırmalara göre Güney Kore'de her 100 kadından 38'i şiddete maruz kalıyor!

İşte bu kadınlardan biriydi Sunny Kim. Daha 26 yaşında tüyler ürpertici bir cinayete kurban gitti. Onun hikayesini trajik bir şekilde farklı kılan ise katilinin onu öldürdükten sonra yaptıkları.

Sunny Kim 26 yıllık hayatında neşe ve yaşam dolu bir genç kızdı. 14 yaşından beri ABD'de yaşıyordu askeri ve ekonomi alanda eğitim alan Kim, okulunun da en popüler kızlarından biriydi.

Okulundaki başarılı geçmişi onu memleketi olan Güney Kore'ye bir profesör olarak dönmesini sağladı. Busan kentinde yeni bir hayata başlayan Kim, sosyal medyada aktif bir şekilde arkadaşlarıyla iletişimini sürdürdü.

Sonra gönlünü bir gence kaptırdı Kim, sosyal medyada onunla birlikte yer aldığı kareleri paylaşmaya başladı. Lee adında bu gençle mutlu görünüyordu genç kız. Hayatı çoğu kişiyi kıskandıracak derecede güzeldi.

Sonra 2 Mayıs gününde birden ortadan kayboldu. Ama sadece sosyal hayatında kayboldu. Sosyal medyada varlığını sürdürmeye devam etti. Kim, ablasıyla sosyal medya aracılığıyla konuşuyor, Facebook ve diğer sosyal medya ağları üzerinden paylaşımlar yapıyordu. Ama kendisi ortalarda yoktu. Herkes onun iyi ve mutlu olduğunu düşünüyordu ki 2 hafta sonra erkek arkadaşı Lee bir polis karakoluna gitti.

Aslında Kim'in yaptığı son gerçek paylaşım 1 Mayıs tarihli yukarıdaki yazışmaydı. Karakola giren Lee, kız arkadaşı Kim'i 2 hafta önce kendisinden ayrılmak istediği için onu öldürdüğünü itiraf etti. Polis Lee'yi tutukladı ve Lee'nin polise tarif ettiği yere gömülmüş bir bavulun içinde Kim'in cesedini buldu. Lee, Kim'i öldürdüğü gün güvenlik kameraları tarafından genç kızı takip ederken de görüntülenmişti. Ceset ağır bir şekilde darp izleri taşıyordu ve gömü alanına bırakılmış pek çok çiçek bulunuyordu. Lee'nin ikinci itirafı onun ne kadar soğukkanlı bir katil olduğunu ortaya çıkartıyordu...

Lee, Kim'i öldürdükten sonra Kim'in ailesi dahil arkadaşlarıyla ve tüm çevresiyle Kim'in hesapları üzerinden saki Kim'miş gibi yazışmalar ve paylaşımlar yapmıştı. Bu yüzden Lee itiraf edene kadar kimse Kim'in öldürüldüğünden haberdar olmamıştı. Kim'den geriye kalan son şeyler Lee'nin sosyal medyada paylaştığı bu fotoğraflar olmuştu...

Kore medyasının yoğun ilgi gösterdiği olayla ilgili konuşan Kim'in ailesi "ABD'den gelen yeni bir iş teklifini değerlendirmek için hazırlık yapıyordu. Hepimiz onun ABD'ye geri döneceğine emindik. Güney Kore'den ayrılacağını söylediğinde erkek arkadaşının onu dövdüğünü biliyoruz ancak olayların buraya varacağını tahmin etmemiştik."

Kore'de sosyal medya bu haberden sonra sallandı. Herkes sadece sosyal medya aracılığıyla iletişim kurduğu kişileri arayıp gerçekten hayatta olup olmadığını kontrol ediyor!