Osmanlı'nın en büyük mirası Hüllecilik kaybolmasın!

Osmanlı'nın en büyük mirası Hüllecilik kaybolmasın!
Osmanlı'nın en büyük mirası Hüllecilik kaybolmasın!
Guru Baba'nın Kültür Endüstrisi, "Hüllecilik" geleneğinin kaybolmaması için çağrıda bulunan, müthiş bir çalışmaya imza attı.

Okullarda Osmanlıca dersleri verilmeye başlaması, bir milletvekilinin “Osmanlı geri dönüyor” Tweetleri atması derken, "Osmanlıcılık alevleniyor mu?" tartışmasına bir katkı da Guru Baba’nın Kültür Endüstrisi adlı Youtube kanalından geldi. Eğlenceli belgeselde, kaybolan kültür mirasımız Hüllecilik hakkında bilgi verilirken, kültürün geri dönmesi (!) için de çağrı yapılıyor.

Bu muhteşem YouTube kanalı atalarımızın, ecdadımızın, muhteşem Osmanlı’nın en büyük değerlerinden birini, karı ile kocayı kavuşturan, küsleri barıştıran, uyumadan çalışan insanlarımızı belgeselinde konuk etmiş… Başbakanımızdan ve cumhurbaşkanımızdan bu konu ile ilgili tam destek bekliyoruz! Osmanlıca resmi dil olsun, Hüllecilik Diyanet ’e bağlı, resmi sınavla girilen bir kurum olsun!


  ETİKETLER:

  diyanet

  ,

  kültür

  ,

  kurum

  ,

  Resmi

  http://www.radikal.com.tr/127476012747606

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hürriyet neye sahip çıkacağını nasıl da biliyor!! - kb11-62

  İslam hukukuna göre bir kerede değil 3 ayrı zamanda eşini boşayan ,eşinin kadınlık onuru,gururu ve haysiyeti ile oynayan ve kıymetini bu 3.seferden sonra ondan mahrum olunca anlayan,eş kıymeti bilmeyen ahmak kocalara Allah'ın verdiği erkek gurur ve onuruna en ağır gelecek cezadır ki onu 4.kez istediğine göre eşinin kıymetini çok geç anladığı için verilmiş bir cezadır.Bunu midesi hala kaldırıyorsa ve ancak kendi kıymetini bilmeyenkocasını o kadın da 4.kez isteyecek kadar ahmaksa verilmiş bir ilahi cezadır.Midesi(erkeklik ve kadınlık gururu,onuru,haysiyeti) kaldıranadır.!

  Ayarında bırakılamamış... - user400775

  Güzel ve kaliteli bir kısa film çalışması olmuş. Altyapı ve metin çok iyi. Ama gereğinden fazla uzun tutulunca kabak tadı vermiş.

  hüllecilik - user392096

  Vücut hasta düşünce mikroplar harekete geçer.Memleketin durumuna ne kadar da uyuyor bu tespit.

  ferman padişahındır - user822126

  Elbette niye olmasın, tiz padişah ferman çıkara, hüllecilik gelsin, kadılık sistemi gelsin, dersini yapmayan öğrenciler falakaya yatırılsın, üfürükçüler gelsin, biz de bakalım mal mal...

  Hüllecilik....Balçovalı - balçovalı

  Osmanlı'da hülleye bir örnek: Dini nikahla evlenen erkek,karısına üç defa boşsun derse evlilik bozulur ve erkek bir daha o kadınla evlenemez.Ancak, kadın başka biriyle evlenirse ve boşanırsa,eski eş kadına tekrar nikah kıyabilir.Hülle burada devreye giriyor.Kadını çok yaşlı biriyle evlendiriyorlar:Yaşlı kişi kısa bir müddet sonra kadını bilerek boşuyor.Eski eş böylelikle eski karısına kavuşuyor.

  Hüllecilik Hortlamasın, - user386984

  Memleketimiz her türlü hüllelere ve hilelere açık bir ülkedir,nikah anında adrese teslim kıyılır da!