Park cezalarını hazır yiyecek olarak ödüyorlar

Park cezalarını hazır yiyecek olarak ödüyorlar
Park cezalarını hazır yiyecek olarak ödüyorlar
Amerika'nın Kentucky eyaletindeki Lexington'da yaşayanlar, park yeri cezalarını konserve gıda alarak ödeyebiliyorlar. Şehirdeki yerel yiyecek bankalarında toplanan 'trafik cezaları', buradan ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

RADİKAL - Lexington’daki yerel trafik yönetimi, şehir sakinlerinin yaptıkları park ihlalleri sonrasında kesilen trafik cezalarını hazır konserve gıdalarla ödemesine imkan sağlıyor. Bu sene ikinci kez hayata geçirilen bu uygulamada şehir sakinleri Aralık ayının 18’ine kadar cezalarını hazır yiyecek olarak ödeyebilecekler. Her sene bir ay boyunca gerçekleşen bu uygulama dahilinde yetkililer, bir park cezasının ihtiyaç sahibi birisinin iki öğün yiyeceğini sağladığını belirtiyor. Bir park cezasının ortalama 15 dolar olduğunu belirten yetkililer, daha yüksek meblağlı cezalarda alınması gereken konserve gıda sayısının da arttığını söylüyorlar.

Ture Activist’te yer alan habere göre geçtiğimiz sene yalnızca süresi dolmuş park yerlerine ilişkin trafik cezalarını kapsayan programda 600’den fazla cezada 6200 adet konserve gıda edinildi. Bu sene her tür park cezasını kapsayacak şekilde tekrar düzenlenen programda toplanacak konservelerin daha fazla olması bekleniyor.