Peki bizim vampirler kimler olurdu?

Peki bizim vampirler kimler olurdu?
Peki bizim vampirler kimler olurdu?
Vampir dizilerinin ateşi dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor. Büyük kitlelerce, ilgiyle takip edilen dizilerin yeni sezonlarını heyecanla bekleyenlerin sayısı hiç de az değil. Peki gün gelse, bu dizilerden birkaç tanesi bizim ekranlara uyarlansa, dünyanın hayranlıkla izlediği bu vampirleri bizim ekranlardan kimler canlandırır? Noluyo.tv ekibi, bu soruyu sizler için cevapladı!

Tüm dünyayı kasıp kavuran iki vampir dizisi: The Originals ve The Vampire Diaries! İkisi de her yaştan insan tarafından çok izleniyor, çok seviliyor. Günlerden bir gün yerli dizi yapımcıları otursa ve “Biz de vampir dizilerine el atıyoruz, bu iki diziyi uyarlayacağız!” dese, hangi oyuncular bu efsane karakterlere hayat verirdi? Gelin, birlikte bakalım!

Elena Gilbert – Hande Erçel

Vampirler âleminin en talihli ama aynı zamanda da en talihsiz kızı Elena’yı kalbimizin en güzel köşelerinden birinde saklayacağız ve geri dönmesini bekleyeceğiz. Elena, kendi dünyasından önce Türk televizyonlarına dönüş yapsaydı bu efsane karaktere hangi oyuncumuz hayat verirdi? Fiziksel benzerliklerini göz önüne aldığımızda Hande Erçel ismi en parlak haliyle sizin zihninizde de yanıp sönmüyor mu?

Stefan Salvatore – Kerem Bürsin

“Yeminli” vampirimiz Stefan Salvatore, her daim dürüstlüğün peşinden gitmesiyle kalbimizi ve güvenimizi çoktan kazandı! Ama Stefan’da bizi çeken en önemli etken onun “ripper” halleri idi. Düşündüm, taşındım. Bir tarafı aydınlıkken diğer tarafı koyu karanlık olan, her daim uçlarda gezen Stefan Salvatore olsa olsa Kerem Bürsin olur dedim! Tabii fiziksel özellikleri de göz ardı edilemez!

Damon Salvatore – Çağatay Ulusoy

Bir nesli ikiye bölen erkek kardeşlerin tamamen karanlık tarafta olanı Damon Salvatore ve onu sevmemizin en büyük nedeni de bu! Sağı solu belli olmayan, güvenilmez, hatta öfkelendiğinde en sevdiklerine bile zarar verebilecek bir adam Damon Salvatore… Düşündüm ve dedim ki; Çağatay Ulusoy, şahane bir Damon Salvatore olur.

Klaus Mikaelson – Kıvanç Tatlıtuğ

Klaus hayatımıza girdiği andan beri dünya çapında bir bomba etkisi yarattı. Esas adamları bir kenara koyduk, hikâyenin kötü ve acımasız adamı Klaus’a çevirdik gözlerimizi… Klaus’u bu kadar çok konuşmamızın bir sebebi daha vardı: Kıvanç Tatlıtuğ ile Klaus’da hayat veren Joseph Morgan, ikiz kardeş olacak kadar benziyordu birbirine… Bu kadar konuşulup tartışılan bir durum söz konusu iken Klaus Mikaelson, Kıvanç Tatlıtuğ’dan başkası olamaz!

Elijah Mikaelson – Buğra Gülsoy

En az Klaus kadar acımasız bir adam düşünün ama Klaus’tan daha farklı… Klaus, sevdiği ve sevmediği herkese karşı aynı ama Elijah, söz konusu ailesi olduğunda bambaşka bir adam! Dürüst ama güvenilmez… Fiziksel özelliklerinin benzerliği bir yana; Buğra Gülsoy, sizce de Elijah’ın net ve “düzenli” hallerini çok güzel yansıtmaz mıydı?

Rebekah Mikaelson – Aslı Enver

Orijinal erkek kardeşler arasındaki tek kadın ve en az erkek kardeşleri kadar acımasız! Klaus ile aralarında daha tuhaf bir bağ varken, Elijah ile daha yakınlar. Çünkü Rebekah da en az Elijah kadar ailesine değer veriyor. Seksi, kendinden emin, acımasız ama bir o kadar da duygusal bir vampir olan Rebekah Mikaelson’a hangi Türk oyuncu hayat verirdi? Ben Kayıp’ı referans alıyorum ve kesinlikle Aslı Enver diyorum!

Caroline Forbes – Yasemin Allen

Caroline’ı sevmeyenimiz yoktur, varsa da çok azdır. Çünkü Caroline, her daim çevresine saçtığı güzel enerjisi ve kıpır kıpır halleri ile herkesin kalbinde ufak da olsa bir yer edinmeyi başarır. Mütemadiyen “prom queen” olan Caroline Forbes’a hangi Türk oyuncu hayat verirdi? Yasemin Allen’a ne dersiniz?

Alaric Saltzman – Engin Altan Düzyatan

Ailemizin vampiri Alaric, insan olarak da vampir olarak da unutulmazlarımız arasında! Unutulmaz olduğunu biliyoruz çünkü onu kaybettiğimiz bir dönem de oldu ve geri döndüğünde hikâyesine kaldığı yerden devam edebildi. En unutulmaz ve en sevilen vampirlerden biri olan Alaric Saltzman’ın Türk ekranlarındaki karşılığı fiziksel özellikleri ve sakin duruşu ile Engin Altan Düzyatan olur diyorum! Siz ne dersiniz?