Pisuvara asılan taraftar stadı lağıma çevirdi

Pisuvara asılan taraftar stadı lağıma çevirdi
Pisuvara asılan taraftar stadı lağıma çevirdi
Bütün spor dallarının vazgeçilmez unsurudur taraftarlar. Taraftarlar olmasa, spor da olmaz, statlara da gerek olmaz. Ancak kontrolden çıkmış tek bir taraftar bile sporun ruhunu "batırmaya" yeter. O yüzden her daim kontrollü olmak gerek. Olunmazsa ne mi olur? Tahmin bile edemeyeceğiniz bir şey oldu bile...

RADİKAL - Geçtiğimiz Cuma günü Kanada'nın köklü beyzbol takımlarından Toronto Blue Jays, sıradan bir sezon maçı için sahadaki yerini almıştı. Genelde Kanada'da yaşayan İngiliz asıllı taraftarların tuttuğu Blue Jays'in harı sayılır bir holigan kitlesi bulunuyor. Şu güne kadar holiganların herhangi bir zararını görmeyen Blue Jays, Cuma günü kelimenin tam anlamıyla kendi taraftarıyla imtihan oldu!

Maçın sonlarına doğru bir anda bütün stadı saran bir lağım kokusu yüzünden tribünleri kitleler halinde terk eden taraftarlar sebebiyle duraklayan maç sırasında stadın içinde ve yer yer tribünlere taşan kısımlarda idrar ve dışkıdan oluşan bir sıvının aktığı görüldü. Temizlik elemanlarının yoğun çabasıyla stat temizlenmeye çalışılsa da yoğun koku sebebiyle stadın büyük bir kısmı boşaltıldı.

Yetkililer bu durumun sebebini araştırdıklarında, erkekler tuvaletinde duvardan sökülmüş bir pisuvar buldular! Duvarın yıkılan kısmından adeta şelale misali, stattaki bütün atık sisteminde biriken idrar ve dışkılar akıyordu. Duvardan pisuvarın nasıl söküldüğü konusunda kimsenin bir fikri yoktu çünkü tuvaletlerde kamera bulunmuyordu! Ancak sosyal medya suçlunun kim olduğunu ele vermişti!

Jared Wayland adlı bir kullanıcının paylaştığı fotoğraf maç sırasında tuvalette bulunan sarhoş bir İngilizin, komiklik yapmak amaçlı pisuvara asılarak fotoğraf çektirdiğini gösteriyordu. Tanıklara göre bu fotoğraf çekilirken pisuvara fazla asılan taraftar, pisuvarın duvardan sökülmesine sebep olmuştu. Duvardan bir anda lağım akmasıyla birlikte herkes panik halinde tuvaleti terk etmiş ve olayın kahramanı sarhoş taraftar gözlerden kaybolmuştu!

Yetkililer şimdi Jared Wayland'ın paylaştığı fotoğraf üzerinden pisuvarı söken taraftarın kimliğini tespit etmeye çalışıyorlar. Toronto Jays için tam bir felaketle sonuçlanan olayın yaşandığı gün ise Tampa Bay Rays takımına karşı 3-2 geride bulunuyordu. Lağım olayının ardından duraklatılan maçın sonrasında 5-3 öne geçen Jays'te büyük bir sevinç yaşandı. Tampa Bay Rays takımı yetkilileri ise, olay sebebiyle takımlarının konsantrasyonunun bozulduğunu ve bu sebeple kaybettiklerini belirttiler.

Toronto takımının 40 yaşındaki yıldızı R.A. Dickey maçtan sonra şu yorumda bulundu "Stat lağıma döndü evet ama biz sahadaki oyunumuzla üstümüzdeki pisliği atmayı başardık. Şiir gibi bir geceydi ama kokusunu hatırlamak bile istemiyorum."