Pluto'yu naklen yayında izlemek artık mümkün!

Pluto'yu naklen yayında izlemek artık mümkün!
Pluto'yu naklen yayında izlemek artık mümkün!
Yıllarca naklen yayınlarda çok şey izledik. Maçlar, evlilik programları, açık oturumlar, haberler... Peki başka bir gezegeni izleme fırsatınız oldu mu? Üzerinde yaşadığımız gezegenden yapılan yayınlardan sıkıldıysanız, buyurun size uzayın öteki ucundan yeni bir yayın!

RADİKAL - Neredeyse bir asırı geride bırakan "Pluto gezegen mi değil mi?" tartışması nasıl sonuçlanır, en son karar ne olur bunu bilim adamlarına bırakıyoruz. Bizim için önemli olan bu minnoş gezegenin sakladığı sırlar, bize anlatacağı hikayesi ve sistemimizin "en ücra köşesinde" bir başına ne yaptığı! Peki sosyal medyada uğruna nice iletiler attığımız, bu gezegeni daha yakından nasıl görebiliriz? 18 Kasım Çarşamba akşamı Discovery Science buzlu cüce gezegeni evimize konuk edecek!

Neredeyse on yıl boyunca güneş sisteminin kıyısına son sürat ilerlenen Pluto misyonunda, insanlığın gizemli ve tartışma yaratan cüce gezegene en yakın yaklaşım için iki hafta kaldı. Bir saatlik özel bir yayında, New Horizons'ın NASA yönetimindeki destansı arayışı belki de tanık olabileceğiniz en özel yayınlardan biri olabilir. Uzak aracının rotasını tamamlayarak buzlu cüce gezegenin ve aylarının ilk görüntülerini yakalaması gibi çok ilginç görüntüler içerecek program belki de kimin elinin kimin cebinde olduğu belirsiz dizilerden daha ilginç bir şeyleri size sunabilir.