Polisin siyahi kız öğrenciye müdahalesi viral oldu!

Polisin siyahi kız öğrenciye müdahalesi viral oldu!
Polisin siyahi kız öğrenciye müdahalesi viral oldu!
ABD'de uzun zamandır siyahlara yönelik şiddetin giderek artması büyük bir sıkıntı olarak görülüyor. Kimi zaman büyük sokak olaylarına sebep olan durumlar genelde polisin ölçüsüz kuvvet uygulamasıyla başlıyor. Bunun son örneklerinden biri biri okulda, sınıfın ortasında yaşandı!

RADİKAL - ABD 'de Güney Carolina'da bulunan Spring Valley okulunda ismi açıklanmayan siyahi bir kız öğrenci sınıfta kurallara aykırı davrandığı sebebiyle aldığı uyarılara aldırış etmeyince, öğretmeni tarafından sınıftan atılmasına karar verildi. Buraya kadar her şey normaldi. Ancak öğrenci sınıftan atılmayı reddedince ilk defa böyle bir durumla karşılaşan öğretmen ne yapacağını bilemedi.

Bir eğitmen için oldukça sıkıntılı bir durumda kalan öğretmen çareyi polis çağırmakta buldu. Richland Country şerifi Leon Lott kendisine gelen ihbar üzerine okula bir polis gönderdi. Okula gelen polis öğrenciyi sınıfın dışına davet etti ancak öğrenci oturmakta direndi. Buraya kadar da her şey bir nebze normal karşılanabilirdi.

Ancak öğrenci direnmeye devam edince polis bir anda sert şekilde müdahale ederek kız öğrenciyi yere indirdi ve sürükleyerek "etkisiz" hale getirdi! Olayın şokuyla ne yapacağını bilemeyen öğretmen ve diğer öğrenciler korkudan yerlerinden kıpırdayamıyordu. Sınıftaki diğer öğrencilerin telefonlarıyla kaydettikleri görüntüler ise sosyal medyaya yayılınca olay tam bir skandala dönüştü.

Richland Siyahi Ebeveynler derneği tarafından yargıya taşınan olayda okul ve bölge şerifi yaşanan durumu üstlenmekten çekinerek, polis memurunu suçlu olarak öne sürdüler. Olay şu an inceleme altında ancak sosyal medyada büyük tepki alan görüntüler izlenme rekorları kırıyor! Öte yandan Yaşanan üzücü olayın Güney Carolina'da bir sokak eylemine dönüşmesinden endişe ediliyor.