Popüler olanlardan sıkılanlara gelsin: Kimselerin adını bile bilmediği harika diziler

Popüler olanlardan sıkılanlara gelsin: Kimselerin adını bile bilmediği harika diziler
Popüler olanlardan sıkılanlara gelsin: Kimselerin adını bile bilmediği harika diziler
Alarmların askıya alındığı bir hafta sonu daha geldi. Güzel bir kahvaltının ardından, "hadi bir şeyler izleyeyim." Dediniz ama o da ne? Takip ettiğiniz dizilerin son bölümlerini izlemişsiniz, arkadaşlarınızın takip ettikleri ve diğer bilinenler de sizi çok sarmamış. "Yeni bir dizi lazım." dediğiniz an o an şu ansa, Noluyo.tv imdadınıza yetişti. İşte Türkiye'de çok kişi tarafından bilinmeyen, gizli hazineler diyebileceğimiz o diziler.

Kimsenin bilmediğini bilmenin verdiği bir “hava” vardır.  Arkadaşlarınız arasında az bilinen bir şarkıyı ortamlarda açan kişinin muzaffer hali herkesi etkilemiştir. Bu insan bildiği güzel şeyleri insanlardan saklar. Popüler olmasını istemez. Popüler olduğu anda sanki o şey kötü olacakmış gibi hisseder. Her nedense aynı insan “o da bir şey mi Coldplay bizim orada barda çıkıyordu, siz o zamanlarını bilmezsiniz” diye hava atmaktan geri durmaz. Hey sen, kimsenin bilmediğini seven insan, sevdiğin popüler olduğu anda soğuyan insan! Bu listeyle sırlarını açığa çıkarıyoruz. İşte karşınızda Türkiye ’de az kimse tarafından bilinen, bilenin de çaktırmadan yorganın altında izlediği mükemmel diziler.

The Jinx

HBO’da yayınlanan The Jinx ülkemizde herhangi bir kanalda gösterilmedi. New York’lu emlak zengini Robert Drust’un etrafında ölen ve “kaybolan” insanları ve Robert’ın bu süre içerisnde yaşadıklarlarını anlatıyor. Belgesel Amerika televizyon tarihinin en büyük olayları arasına girmiş bulunuyor. 6 bölümlük bu kısa seri, seyrettiğimiz en iyi finale sahip! Belgesel hakkında ne söylesek spoiler olacağı için kısa kesiyoruz. En iyisi kendiniz izlemeniz.


IMDb Puanı 9,0 / Rotten Tomatoes 7,9

The Last Man On Earth

Dünyada virüs salgını sonrası tek bir insan hayatta kalıyor. Diğer post apokaliptik yapımlardan farklı olarak gücünü dramdan değil mizahtan alıyor.  Yalnızlıktan ölürken karşınıza çıkan ilk kadın kimsenin olmadığı bir dünya da kırmızı ışıkta duruyor, hız limitlerini aşmıyor. Dünyada son insan sen kalsan yine senle evlenmem diyenlerin büyük konuşmaması gerektiğini dolaylı yoldan anlatıyor. İlk sezonu biten dizinin 2. Sezonu 2016’da başlayacak. 

IMDb Puanı 7,6 / Rotten Tomatoes 7,7

Rick & Morty

Alkolik ve aksi bilim adamı Rick ile arkadaş çevresinde pek de popüler olmayan torunu Morty’nin boyutlar arası maceralarını konu alan Rick & Morty, absürt anlatım biçimi ve karakterleriyle hem eğlendiriyor hem de bilgilendiriyor. Galasını Simpsons’ın kanepesinde yapan ve temponun oldukça ‘’yüksek’’ olduğu, güncel olayların da bölümlerde sıkça işlendiği Rick & Morty’le tanıştıktan sonra eşinize, dostunuza “kesin izlemen lazım” diye tavsiye edeceksiniz. Birinci sezonu bitti. İkinci sezonu için sabırsız bir bekleyiş var.

IMDb Puanı 9,2 / Rotten Tomatoes 8,0

 

Broad City

İnternet üzerinden yayın hayatına başlayıp yakaladığı başarı sayesinde televizyona terfi eden bir yapım. Dizinin odak noktasında New York’lu iki kadın bulunuyor. Mekanlar ve diyaloglar gerçeğe çok yakın ilerliyor.

İleride ülkemizde Girls kadar konuşulacak bir yapım.  İkinci sezonu daha yeni bitti. 2016 yılında 3. Sezonu ile ekranlara geri dönecek.

IMDb Puanı 8,6 / Rotten Tomatoes 9,0

Bron/Broen

Danimarka - İsveç ortak yapımı olan dizi sizi Amerikan dizilerinden uzaklaştıracak, İskandinav dilleriyle yakınlaşmanızı sağlayacak bir yapım. Olaylar İsveç ve Danimarka’yı birbirine bağlayan Öresound Köprüsü’ne bırakılan bir cesetle başlıyor. Amerikan polisiyelerinden sıkılmış bezmiş olanlar için hatta sıkılmamış olan için bile son yıllarda yapılmış en iyi polisiye dizilerden bir tanesi. 2. Sezonu bitti, 3. Sezonu Eylül ayında başlayacak.

IMDb Puanı 8,6 / Rotten Tomatoes 

Kaynak: Noluyo.tv