Refik Amca'nın hayatla, evlat sahibi olmakla ilgili çok şey anlatan, hüzünlü hikayesi

Refik Amca'nın hayatla, evlat sahibi olmakla ilgili çok şey anlatan, hüzünlü hikayesi
Refik Amca'nın hayatla, evlat sahibi olmakla ilgili çok şey anlatan, hüzünlü hikayesi
Twitter bizim ülkede bir açılıp bir kapanmasıyla olduğu kadar, bir anda burun buruna kaldığımız ve karşılarında karmakarışık hissettiğimiz hikayeleriyle de meşhur. Çok değil, bundan iki ay önce, Gezi Parkı zamanı ile ilgili, okuyanları duygulandıran tweetler atan Failed Ulixes isimli kullanıcının yazdıkları defalarca paylaşılmıştı, pek çok insanın duygularına tercüman olmuştu. Bu kez Agente Increíble isimli Twitter kullanıcısının anlattığı Refik Amca'nın hikayesi okuyanların boğazına bir düğüm koydu.
Haber: Birce Altay - birce.altay@radikal.com.tr / Arşivi

Sosyal medyayı ne amaçla kullanırsak kullanalım, varlığından ne kadar şikayetçi olursak olalım  ya da onsuz yapamayacağınız gün gibi aşikar olsun, bazen karşımıza öyle şeyler çıkartıyor ki kendimizi de okuduklarımıza dahil etmekten alı koyamıyoruz. Onlarca paylaşımın, testin, haberin, videounun içinden, sanallıktan sıyrılıp yüzünüzü gerçeğe döndüren bazı şeyler de çıkıyor bazen. Tıpkı dün Agente Increíble isimli kullanıcının yazmış olduğu o tweet serisi gibi…

Agente Increíble, dün kendi Twitter hesabından Refik Amca’nın hikayesini anlattı. Hikayeyi okuduktan sonra kendisine ulaşıp Refik Amca’nın hikayesiyle ilgili birkaç soru sormak istedik. Bu kadar özel bir durum ile ilgili daha detaylı bilgiyi bize kendisine danışmadan veremeyeceğini, kendisiyle konuşması gerektiğini söyledi. Refik Amca o günlerle ilgili hiçbir şeyin içinde olmak istemediğini söylemiş, ki bu tüm olan biteni biraz daha ağırlaştırdı.

Agente Increíble, hatrı sayılır miktarda takipçisi olan bir Twitter kullanıcısı. Kendisine Refik Amca’yı neden anlattığını sorduğumuzda aldığımız yanıt, ‘İnsana dair hikayeler anlatmayı seviyorum. Özellikle yaşanmışlığın gerçekliği ile beslenince kanlı canlı çıkıveriyorlar ortaya.’ Oldu. Kendisi Twitter’ı hem stres atmak için, hem de bir tür laboratuvar olarak kullandığını da söyledi; biraz da bu yüzden anonim olarak kaldığını, bundan sonra da öyle olacağını belirtti.

İşte Refik Amca’nın, kendisi hiçbir şey söylemeden çok fazla şey anlatan hikayesi;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kullanılan görsel temsilidir, tweetleri yazan kullanıcının verdiği bilgiye göre hasta doktor ilişkisi göz önünde bulundurulduğu için kişinin gerçek ismi kullanılmamıştır.

Twitter'da Gezi'yi anlattı, fenomen oldu!