Rüyalar gerçek oldu, Daenerys Targaryen'in benzeri bulundu!

Rüyalar gerçek oldu, Daenerys Targaryen'in benzeri bulundu!
Rüyalar gerçek oldu, Daenerys Targaryen'in benzeri bulundu!
Dragonların annesi, gönlümüzün kraliçesi Khaleesi'mize benzerliğiyle dikkat çeken bu hanım kızımız birkaç gündür sosyal medyanın göz bebeği. Artemis Faye ismindeki bu genç kadınla ilgili, benzerliği kadar dikkat çeken bir başka detay daha var; iş arkadaşları ve çevresindekiler ona bu benzerliği söyleyene kadar Game of Thrones'un g'sini bile duymamış olması. Fotoğraflarına bakın, benziyor mu, benzemiyor mu kararını siz verin.

Tüm dünyanın konuştuğu bir dizinin başrol oyuncularından birine dikkat çekici derecede benziyorsanız, bir internet fenomenine dönüşmemeniz mümkün değil. Artemis Faye isimli genç kadın da Game of Thrones’un Daenerys Targaryen’ine olan benzerliği sayesinde birkaç gündür sosyal medya spotlarının altında.

Buzfeed’in haberine göre, çevresindeki kişiler ve iş arkadaşları kendisine bu benzerliği söyleyene dek Game of Thrones’tan bihaber olan bu hanım kızımız, yahu ben kime bu kadar benziyorum diye merak etmiş olacak ki diziyi izlemeye başlamış, kısa sürede de sıkı takipçisi olup çıkmış.

Bugünlerde Amerika’da cosplay etkinliklerine Khaleesi kostümüyle katılan Artemis Faye’ye pek çok kişi gelip kendisini Reddit’te ve Tumblr’da gördüklerini söylüyorlarmış.

Bir süre sonra sokakta yürürken bile insanlar yanına gelip bu benzerlikten bahsetmeye başlamışlar. Faye’nin bu durumdan şikayetçi olduğunu söylemek zor, zira yaptığı açıklamada bunu oldukça havalı bulduğunu söylüyor.

Sosyal medya sallanmış sallanmasına da, kızımızın güzel olduğunu inkar etmesek de söz konusu o müthiş benzerlik konusunda internet dünyasının kalanına katıldığımızı pek söyleyemeyiz. Siz ne dersiniz?