Sahilde oynayan çocuklar bebek cesedi buldu

Sahilde oynayan çocuklar bebek cesedi buldu
Sahilde oynayan çocuklar bebek cesedi buldu

Maroubra sahili, Sidney (Fotoğraf: Sky News)

Avustralya'da sahilde oyun oynayan 2 çocuk, kumların altında bir bebek cesedi buldu. Çocuklar şimdi psikolojik tedavi görüyor.

RADİKAL - Avustralya’nın en tanınmış şehirlerinden Sidney’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Sky News'un haberine göre sahilde oyun oynayan 2 küçük çocuk kumları kazdığı sırada çürümeye başlamış bir bebek cesedi buldu.

New South Wales polisinden Andrew Holland’ın açıklamasına göre sahilde oyun oynayan çocuklar, kumun altında çıplak vaziyetteki “çok küçük bebeği” bulduktan sonra gidip babalarına haber verdiler. Babalarının polisi aramasının ardından bebek cesedi incelenmek üzere adli tıbba götürüldü. Memur Holland, “Cesedin bir hayli çürümüş olması yüzünden, bebeğin kaç yaşında olduğunu şu an belirleyemiyoruz” diye konuştu.

Maroubra sahilinin güney kısmında, deniz yüzeyinden 30 santimetre aşağıda bulunan cesedin ne kadar zamandır kumun altında olduğu henüz belirlenemezken, otopsi sonrasında ölüm sebebinin ortaya çıkacağı açıklandı.

Bu sabah yaşanan olay sonrasında, 6 ve 7 yaşındaki çocuklar travma geçirirken, psikolojik danışmanlar çocukları tedavi etmeye başladı.

Randwick bölgesi valisi Ted Seng, Maroubra’nın güneyinde bulunan bölgenin, en gözlerden uzak bölgelerden biri olduğunu belirtti. Sözlerine devam eden Seng, buna rağmen bölgenin sürekli can kurtaranlar tarafından gözlendiğini söyleyerek, “Şok olduğumu söylemek hafif kalır. Böylesi trajik bir olayın neden yaşandığını tahmin bile edemiyorum” diye konuştu. 

Çeviri: Eda Utku / Radikal


  ETİKETLER:

  Avustralya

  ,

  haber

  ,

  Oyun

  ,

  Sabah

  ,

  Çocuk

  ,

  Memur

  ,

  çıplak

  ,

  Uzak

  ,

  EDA UTKU