'Sinirimi bozuyorlar' dedi, 38 hastayı öldürdü

'Sinirimi bozuyorlar' dedi, 38 hastayı öldürdü
'Sinirimi bozuyorlar' dedi, 38 hastayı öldürdü
İtalyan hemşire Daniella Poggiali'nin 'sinir olduğu hastaları' öldürdüğü iddiası İtalya'yı karıştırdı.

Lugo Hastanesi’nde çalışan 42 yaşındaki Daniella Poggiali, iddialara göre ‘kendisini sinir eden’ hastalara potasyum iğnesi yaparak öldürüyordu. Bir meslektaşı da vardiyasının bitmesine yakın hastalara kabızlık giderici ilaç verdiğini, böylece bir sonraki vardiyada çalışanların işini bilerek zorlaştırdığını iddia etti.

Acı gerçek, 78 yaşındaki Rosa Calderoni’nin ölümünün ardından ortaya çıktı. Otopsiler sonrasında, diyabetle alakalı sorunları yüzünden hastaneye yatan yaşlı kadına, ölümcül düzeyde potasyum enjekte edildiği görüldü. Yapılan araştırmalar sonrasında 38 kişinin daha şüpheli şekilde öldüğü, hepsinin de Poggiali’nin hastası olduğu fark edildi.

Yaşlı kadın diyabetle alakalı sorunları yüzünden hastaneye kaldırılmıştı, ancak durumu ciddi olduğu için sık sık kontrol edilmesi gerekiyordu. Buna rağmen kalp krizi geçirerek öldü ve araştırmalar da bunun üzerine başladı.

Şu anda gözaltında bulunan hemşirenin potasyum iğnelerini nereden elde ettiğini bulmak için yapılan araştırmalar sürüyor.


  ETİKETLER:

  Kadın

  ,

  İddia

  ,

  Kalp

  ,

  öldü

  ,

  kalp krizi