Şişedeki mektubun yolculuğu: 42 yıl, 4.8 kilometre

Şişedeki mektubun yolculuğu: 42 yıl, 4.8 kilometre
Şişedeki mektubun yolculuğu: 42 yıl, 4.8 kilometre
İskoçya'da yaşayan bir balıkçı, bundan 42 yıl önce bir mektup yazarak denize bırakmıştı. O mektup yaklaşık 4 bin kilometre yol alarak New York kıyılarına ulaştı.

RADİKAL - Nicholas Sparks’ın romanından uyarlanan “Message in a Bottle” filmindeki olayın bir benzeri, geçtiğimiz günlerde yaşandı. Bundan 42 yıl önce okyanusa atılan bir mesaj New York ’ta kumsala vurunca yeniden hatırlandı.

Mail Online’da yer alan habere göre İskoç balıkçı John Souter, 42 yıl önce babası ve sonradan vefat eden kayın biraderiyle balık tutmak için denize açılmıştı. Bu hafta ise New York kıyılarında gezmekte olan bir Alman turist tarafından bulundu.

“ÇOKTAN UNUTMUŞTUM”

Bugün 66 yaşında olan Souter, mektubunu balıkçılık üzerine bir almanağın sayfalarına yazmış ve okyanusa atmıştı. Mail Online’a konuşan Souter “O anı hatırlıyorum” dedi ve şöyle devam etti; “Bir parça kağıdı yırttım, üzerine adımı, adresimi ve o günün tarihini yazdım. Daha sonra mesajı Hay’s marka limonata şişesinin içine koydum ve denize attım. Bill de (kayın biraderi) aynı şeyi yapmıştı, ancak onun mesajı 1 yıl içinde bulunmuştu. Ben ise kendi yazdığım mesajı çoktan unutmuştum. Bu kadar yol gitmiş olmasına inanamıyorum.”

Şişeyi ve içindeki mesajı, New York’taki Jones Beach’de gezen olan Michael Scholz adlı bir turist buldu. Mesajı yanında Almanya’ya götüren Scholz, daha sonra Souter’a geri yolladı. Souter ise Noel’de Almanya’ya bir kart atarak, Scholz’a çabaları için teşekkür etti.

 

 

Karlı buzlu yollarda ayakta ve hayatta kalma rehberi

 

5 adımda sokak hayvanları için barınak yapın

 

Akıl işi değil! Bu Rübik Küpü'nü çözmek 7.5 saat alıyor


  ETİKETLER:

  New York

  ,

  Almanya

  ,

  Noel

  ,

  Bugün

  ,

  Mail

  ,

  barınak

  ,

  vefat

  ,

  turist