Size film izlemeyi daha çok sevdirecek 10 sinema salonu

Size film izlemeyi daha çok sevdirecek 10 sinema salonu
Size film izlemeyi daha çok sevdirecek 10 sinema salonu
Arkadaşlarla toplanıldığında, sevgiliyle buluşulduğunda, aileyle vakit geçirildiğinde nerede ne zaman olduğu fark etmez çoğu zaman konu filme gelir bir film bulunur güzelce izlenir. Eğer evdeyseniz rahat rahat izlersiniz. Ancak kapalı havalarda dolup taşan sinema salonlarının aynı rahatlıkta olduğunu söyleyemeyeceğiz. Tabii istisnalar var... İşte size film izlemeyi daha çok sevdirecek 10 sıra dışı sinema salonu!
Haber: Öykü Çetin / Arşivi

RADİKAL - Sinema salonu bir etkinlik, salon bir araç olarak bilinir. İşte bu salonlarda durum tam tersi. Asıl amaç bu salonların konforunu hissetmek, seyir zevkinin doruklarına çıkmak. Film mi? Film işin bahanesi, perdede hangi film olursa olsun fark etmez...

1) Siam Paragon/ Bangkok, Tayland

 

Siam Paragon Tayland’ın en popüler alışveriş merkezi. Hatta o kadar popüler ki instagram’da en çok fotoğraf çekilen yerler listesinde geçen yılın birincisiydi. Bu yıl ise dördüncü olabildi. Bu çok konuşulan alışveriş merkezinin sinema salonları da en az kendisi kadar güzel.

2) Archipelago Sineması/ Ko Yao Noi, Tayland

Tayland’ın Ko Yao Noi adalarında gerçekten diğerlerinden çok farklı bir sinema salonu var. Adada taşların arasında kalan bu salon sevenlere hiç tatmadıkları bir sinema deneyimi yaşatıyor. 30 güne kadar vize istemeyen Tayland’a gitmek isterseniz de bütçenizin çok zorlanacağını sanmıyoruz. Uçak biletleri pahalı olmasına rağmen Tayland yaşanması zor bir ülke değil. 100 Tayland Bahtı tam 6.88 Türk Lirası. Erken rezervasyon ile aldığınız uçak bileti sayesinde de sıra dışı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

3) Hot Tub Cinema (Sıcak Su Havuzu Sineması)/ Londra, İngiltere

Açık hava sineması hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Sıcak su havuzlarından oluşan koltuklara oturduğunuzda film izleyip, su ile oynayıp, açık havanın tadını çıkarabilirsiniz. Tasarımcılar yuvarlak havuzun her köşesindeki insanı düşünmüş ve alana iki tane ekran yerleştirmiş. Londra’daki bu sinema salonu en az Tayland’daki kadar keyifli. Bir gün Londra’ya yolunuz düşerse soğuk olsa da giyin bikinilerinizi doğru sinemaya.

4) Electric Cinema ( Elektrik Sineması)/ Londra, İngiltere

Londra’da bulunan bu sinema salonu size birden fazla seçenek sunmasıyla dikkat çekiyor. Sinemaseverlerin rahatlığı düşünerek tasarlanan bu şık salonda küçük fiyat farklarıyla ister tekli ister çiftli koltuklarda hatta isterseniz büyük yataklarda filminizi izleyebilirsiniz.

5) Rooftop Cinema( Çatı Sineması)/ Melbourne, Avustralya

Çoğu zaman Avustralya’nın başkenti sanılan bu güzel şehir pek çok farklı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Türk nüfusunun da fazlalığıyla tanınan Melbourne, Sydney’den sonra Avustralya’nın en kalabalık şehri. Bu kozmopolit şehirde sinema çok önemli. O kadar önemli ki açık hava sineması meselesini abartıp çatıya bir sinema yapmışlar. Işıl ışıl parlayan şehri de göreceğiniz bu sinema salonu görülmeye değer.

6) Yataklı Sinema /Paris, Fransa

Aslında bu görsel Olympia Music Hall’da gerçekleşen Ikea etkinliğine ait ancak buradan esinlenerek İngiltere’de ve Polonya’da birer yataklı sinema açıldığı söyleniyor. Uykuya dalmadığınız sürece inanılmaz keyifli bir sinema deneyimi yaşayacağınıza eminiz.


7) Cinema de la Mer, Palm Beach/Florida, ABD

Amerika Birleşik Devletlerinin Florida eyaletinin güneydoğusundaki Palm Beach ilinde şık tasarımıyla sizi kendine hayran bırakacak bir sinema salonu var. Görkemli otelleri, kulüpleri, malikâneleri andıran evleri ve yatçılık tesisleriyle ABD’nin en lüks yerlerinden biri olan Palm Beach, Cinema de la Mer ile bu yapılanmasını güçlendiriyor. Sadece 13 koltuktan oluşan bu sinema salonu çok gelişmiş bir lobiye de sahip. Hollywood filmlerini klasik dekorun yarattığı nostaljik havayla izleyebileceğiniz bu sinema salonu Titanik filminden esinlenerek tasarlanmış.

8) TGV Sinemaları, Sunway Pyramid Alışveriş Merkezi/ Malezya

Güneydoğu Asya’da yer alan Malezya trekking, nehir raftingi, mağaracılık, dağcılık ve kamp yapmak gibi etkinlikleriyle macera severler için birebir olmasının yanı sıra alışveriş meraklıları için son dönemde alışveriş merkezlerini de geliştirdi. Örneğin; Sunway Pyramid adlı alışveriş merkezinde sinemaseverler de düşünülmüş ve yumuşacık koltuklar hazırlanmış. Korkmayın, oturdukça içine gömüleceğiniz, film hiç bitmesin isteyeceğiniz bu koltuklar günde iki defa temizleniyor.

9) Maple Sürüşü/ Pekin, Çin

Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Pekin’de yer alan bu açık hava sineması görenleri şaşkına çeviriyor. Büyük 3D ekranı ile 800 araca aynı anda sinema keyfi yaşatabilen bu sinema salonu yaz sezonunda gece 04.00’e kadar açık. Hollywood filmlerinden gişe rekorları kıran Çin yapımı filmlere kadar pek çok film izleyebileceğiniz bu alan yolunuz Pekin’e düşerse görülmeye değer bir yer.

10) Golden Village ‘Gold Class’ Sinemaları/ Singapur

Bir şehir devlet olan Singapur’da son dönemlerde yemekli sinema büyük rağbet gördü. Sevdiğiniz filmleri izlerken bir yandan da lezzetli yemekler yiyebileceğiniz Gold Class sinemalarında farklı kişi sayılarına göre hazırlanmış masalar bulmak mümkün. Golden Class sinema salonları Asya’nın en büyük ekranlarına sahip medya şirketi Golden Village tarafından tasarlanmış. Bu lüks sinema salonları hem yemeyi hem sinemayı sevenleri çok mutlu etti.