Şok eden yöntem: Gözaltı morluklarını kırmızı ruj ile yok edin

Şok eden yöntem: Gözaltı morluklarını kırmızı ruj ile yok edin
Şok eden yöntem: Gözaltı morluklarını kırmızı ruj ile yok edin

Hollywood yıldızı Eva Longoria'nın fotoğrafı, gözaltı makyajının ne kadar kritik olduğunu gösteriyor aslında.

Asrın makyaj keşfi, Hindistan'daki bir Youtube kullanıcısından geldi.

RADİKAL - Kadınlar bazen ne kadar uğraşırsa uğraşsın, yorgunluk belirtisi olan gözaltı morluklarını yok etmeyi başaramıyor. En az 15 dakika, türlü türlü fırçalar ve makyaj ürünleriyle morlukları kapatmaya gidiyor. Üstelik sağlıklı olsanız da, yeteri kadar uyumadığınız için yüzünüzde başka karanlık noktalar da oluşabiliyor.

Ancak morluklardan kurtulmak için kat kat makyaj yapmanıza gerek yok. Hindistan ’da yaşayan Vlogger Deepica Mutyala, kırmızı ruj kullanarak gözaltı morluklarını yok etmenin yolunu keşfetti. Mutyala, Youtube'da paylaştığı videoda turuncumsu kırmızı bir ruj ile gözaltı morluklarının yok ediyor.

Kulağa pek inandırıcı gelmese de, renk skalasında bakınca pek de mantıksız bir durum değil. Kırmızı, renk skalasında tam da gözaltı morluklarına sebep olan mavimsi morumsu renklerin karşısında bulunuyor. Bu iki renk birbirini nötrleştirerek etkisiz hale getiriyor.

Morluklarınıza ve lekelerinize veda etmeniz için yapmanız gereken tek şey turuncumsu kırmızı ya da mercan rengi bir ruju göz farı fırçası ile gözaltlarınıza ve biraz da gözünüzün üstüne sürmek.

Sonrasında yüzünüzdeki kabarcıklara, yara izlerine ya da diğer lekelere de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Kırmızı rujunuz ile kapattığınız lekelerden sonra fondöteninizi tüm cildinize uygulayabilirsiniz.

Makyaj tekniğini ayrıntılarıyla izlemek isteyenleri de şu linkteki videoya alalım...

Çeviri: Öykü Çetin / Radikal